معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / فروش خرما با قیمت بیشتر از 24 هزار تومان تخلف است/ با گران‌فروشان برخورد می‌شود

فروش خرما با قیمت بیشتر از 24 هزار تومان تخلف است/ با گران‌فروشان برخورد می‌شود

فروش خرما با قیمت بیشتر از ۲۴ هزار تومان تخلف است/ با گران‌فروشان برخورد می‌شود

برخلاف تعیین سقف قیمتی برای خرما ، مدیرکل دفتر تنظیم بازار نحوه قیمت گذاری را تشریح کرد و گفت: گران فروشی و فریب مردم توسط برخی فروشگاه ها، خلاف بوده و با آنها برخورد خواهد شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، ستاد تنظیم بازار به منظور تنظیم بازار خرما با توجه به افزایش تقاضا در ماه مبارک رمضان برای این کالا قیمت سقف تعیین کرد و بر همین اساس حداکثر قیمت فروش به مصرف کنندگان در کلیه مراکز عرضه خرده فروشی برای خرمای مضافتی درجه یک بسته بندی هر کیلو 24 هزار تومان و برای خرمای کبکاب درجه یک( مرتب و شسته شده) در بسته بندی مناسب به ازای هر کیلو 18 هزار تومان تعیین کرده است.

بر اساس این گزارش این قیمت ها، نرخ قابل عرضه برای باکیفیت ترین خرمای مضافتی و کبکاب است و درج هرگونه قیمت یا نصب برچسب بالاتر از این نرخ تخلف محسوب می شود. بنابراین به شدت در موادی تولیدی ( انبارها و سردخانه ها ) ، بسته بندی و در سطح خرده فروشی از سوی سازمان صنعت 31 استان، بازرسی اصناف، سازمان تعزیرات حکومتی و … اقدامات قانونی لازم برای برخورد با متخلف انجام می شود.

با توجه به اینکه تعیین قیمت برای خرما با توجه به تنوعی که دارد سخت است، حمید رضا کلامی در خصوص چگونگی انجام این کار اظهار داشت: بهترین خرمای کشور، خرمای مضافتی است که قیمت آن در مبادی تأمین آن یعنی بم و جیرفت هر کیلو بین 15000 تا 16500 تومان است.

وی ادامه داد: این تفاوت قیمت به این دلیل است که کارتن های این خرما بین 8.5 تا 7.5کیلو است که در هر کارتن ١٢بسته خرما وجود دارد، بنابراین وزن هر بسته خرما نسبت به وزن کارتن ها متفاوت است. بر همین اساس برای اینکه سقف قیمت تعیین کنیم، با در نظر گرفتن هزینه خرید خرما و مرتب مردن و شستشو ، بسته بندی، اضافه مردن سود خرده فروشی و هزینه حمل، این سقف قیمتی را تعیین کردیم.

مدیر کل دفتر تنظیم بازار کشور با بیان اینکه با در تظر گرفتن همه این موارد قیمت هر کیلو خرما مضافتی درجه یک را به ازای هر کیلو 24هزار تومان تعیین کردیم که خرماهای بسته بندی بر اساس این قیمت محاسبه می شود، گفت: مردم باید بدانند برخی واحدهای فروش با واحد های بسته بندی و فعال عمده فروش رایزنی کرده خرما را خریداری و در فروشگاه عرضه می کنند.

کلامی افزود: نباید قیمت فروش خرما بیش از 24 هزار تومان باشد؛ بنابراین اگر فروشگاه هایی که بیش از این مقدار خرما را می فروشند، قیمتهای قبل خود را اصلاح نکنند، به نوعی مردم را فریب و تبلیغ دروغین انجام داده‌اند، که با آنها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس