معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / مازاد تجارت خارجی چین رکورد زد

مازاد تجارت خارجی چین رکورد زد

مازاد تجارت خارجی چین رکورد زد

با وجود اینکه صادرات چین در ماه گذشته میلادی (مه) کمتر از حد انتظار بود و واردات نیز با کاهش مواجه شده است، اما مازاد تجارت خارجی این کشور افزایش یافت و رکورد زد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، با وجود اینکه صادرات چین در ماه گذشته میلادی (مه) کمتر از حد انتظار بود و واردات نیز با کاهش مواجه شده است، اما مازاد تجارت خارجی این کشور افزایش یافت و رکورد زد.

صادرات چین نسبت به سال گذشته 3.3 درصد کاهش یافته در حالی که واردات با افت 16.7 درصدی روبرو شده است و مازاد تجاری این کشور نیز به 62.93 میلیارد دلار رسیده است.

براساس آمار گمرک این کشور، در 5 ماه اول سال جاری میلادی، ارزش صادرات محصولات نساجی از جمله ماسک که دومین کالای صادراتی پس از محصولات مکانیکی بود 25.5 درصد بر حسب یوآن افزایش یافت.

چین به دنبال تسریع تبادلات مرزی با کشورهای دیگرآمریکا به دو پرواز چین در هفته اجازه ورود می‌دهد

شاخص‌ها نشان می‌دهد که روند بهبود اوضاع اقتصادی چین در پی رکود ناشی از بحران کرونا به کندی پیش می‌رود و در حالی که تقاضا در بازارهای جهانی همچنان کم است تقاضای داخلی در این کشور افزایش یافته است.

با این حال، افزایش تنش‌ها بین ایالات متحده و چین چشم‌انداز تجارت خارجی چین را تهدید می‌کند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که در پاسخ به قانون امنیتی جدید چین، وضعیت تجاری ویژه آمریکا با هنگ کنگ را لغو خواهد کرد.

این در حالی است که به گفته منابع آگاه، پکن به شرکتهای بزرگ دولتی اعلام کرده است که خرید برخی از محصولات کشاورزی آمریکایی را متوقف کنند تا زمانی که واکنش دولت آمریکا نسبت به قانون هنگ کنگ ارزیابی شود.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس