معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / معاون وزیر صمت: امروز به‌دنبال "تولید بدون زیان" برای خودروسازان هستیم

معاون وزیر صمت: امروز به‌دنبال "تولید بدون زیان" برای خودروسازان هستیم

معاون وزیر صمت: امروز به‌دنبال "تولید بدون زیان" برای خودروسازان هستیم

معاون وزیر صنعت گفت: ارزش قراردادهای امضاشده میزِ ۵ ساخت داخل بیش از ۲۲هزار میلیارد ریال است که داخلی‌سازی این قطعات سالانه ۵۶میلیون یورو صرفه‌جویی را به‌دنبال خواهد داشت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محسن صالحی‌نیا در مراسم پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در محل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) گفت: این قراردادها بین 23 شرکت توانمند داخلی برای داخلی‌سازی 33 قطعه ـ پروژه در خودروهای تولیدی دو خودروساز بزرگ داخلی منعقد شده است.

صالحی‌نیا با اشاره به برنامه‌ریزی مشترک وزارت صمت و ایدرو جهت استفاده از ظرفیت شرکت‌های قطعه‌ساز و دانش‌بنیان داخلی ابراز کرد: امیدواریم با تحقق برنامه‌های بومی‌سازی قطعات خودرو بتوانیم به اهداف کمی و کیفی و افزایش عرضه و تولید خودرو در سال جاری و سال آینده دست پیدا کنیم.

به‌گفته رئیس هیئت عامل ایدرو، تاکنون در مجموع چهار میز ساخت داخل قطعات خودرو 154 قطعه ـ پروژه با ارزش 4هزار و 460 میلیارد تومان و کاهش ارزبری سالانه 341 میلیون یورو در تیراژ انبوه داخلی‌سازی شده است. میز پنجم شامل 22 قرارداد است و کاهش ارزبری 56میلیون یورویی در آن پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه سیاست‌گذاری‌ها در صنعت خودروسازی کشور به‌نحوی نهادینه شده است که باید 95 درصد نیازمندی‌های آن از داخل تأمین شود، افزود: فعالان صنعت نباید نگرانی از بهبود شرایط سیاسی داشته باشند زیرا تأکید ما بر حمایت از تولیدکنندگان داخلی است و سیاست‌های یادشده کمرنگ نخواهد شد.

معاون وزیر صنعت ادامه داد: اگر وزیر صنعت از افزایش تولید می‌گوید، این مهم جز با افزایش تیراژ، اقتصادی‌تر کردن خودروها، بهبود کیفیت تولید و افزایش آموزش ساخت داخل میسر نمی‌شود.

صالحی‌نیا با اعلام اینکه "امروز به‌دنبال «تولید بدون زیان» برای خودروسازان هستیم"، تصریح کرد: در این راستا 9 پروژه اصلی تعریف شده که مهمترین آن «زنجیره ارزش در صنعت خودرو و اصلاح شرایط آن» است، علاوه بر این در دولت سیزدهم با هدف دستیابی به افزایش تولید، از همه ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد تا به رشد اقتصادی مدنظر دست یابیم.

انتهای پیام/+

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

واکسیناسیون اصناف الزامی شد/ صدور تمامی مجوزهای صنفی مشروط به تزریق واکسن

واکسیناسیون اصناف الزامی شد/ صدور تمامی مجوزهای صنفی مشروط به تزریق واکسن اتاق اصناف ایران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که همه صنوف و همه شاغلین صنوف باید تا پایان مهرماه حداقل یک دوز واکسن خود را دریافت کرده باشند. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، اتاق اصناف ایران پیرو مصوبات بیست و سومین جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مدیریت کرونا مورخ 1400/7/20، طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: کلیه صنوف و تمامی افراد شاغل در اصناف موظف هستند تا پایان مهرماه حداقل یک دوز از واکسن کرونا و در زمان مقرر نیز دوز دوم را دریافت کنند. بر اساس این اطلاعیه، صدور و تمدید پروانه کسب، کارت مباشر و همچنین کارت بهداشت برای تمامی شاغلان در واحدهای صنفی، منوط به انجام واکسیناسیون است، لذا ضروری است کلیه صنوف در انجام این امر مهم تا پایان مهرماه تعجیل کنند. شایان ذکر است فعالیت کلیه مشاغل و به‌ویژه مشاغلی که مشمول گروه‌های فعالیت ماده (١٣) قانون آشامیدنی و خوراکی می‌گردند، از ابتدای آبان‌ماه سال جاری، مشروط به دریافت حداقل یک دوز واکسن توسط شاغلین در این صنوف و کسب‌وکارها خواهد بود. همچنین از اول آبان‌ماه سال جاری؛ صدور..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس