معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ممنوعیت صادرات مرغ، جوجه و تخم‎ مرغ ایران به افغانستان لغو شد

ممنوعیت صادرات مرغ، جوجه و تخم‎ مرغ ایران به افغانستان لغو شد

ممنوعیت صادرات مرغ، جوجه و تخم‎ مرغ ایران به افغانستان لغو شد

رایزن بازرگانی ایران در کابل از رفع ممنوعیت واردات جوجه یک روزه، مرغ و تخم‌مرغ ایران به افغانستان قدردانی کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدمهدی جوانمرد قصاب، گفت: طی چند وقت اخیر تولید جوجه یک روزه و مرغ در کشور اضافه بر نیاز داخلی صورت گرفته است، به همین علت در این زمینه فرصت صادرات وجود دارد و بازار‌های صادراتی باید توجه شود.

وی افزود: یکی از راه‌های تنظیم بازار و جلوگیری از زیان تولید‌کنندگان داخلی توجه به بازار‌های مهم صادراتی از جمله افغانستان است و با توجه به اظهار نظر اخیر سخنگوی وزارت کشاورزی و دامداری افغانستان، مبنی بر رفع ممنوعیت واردات جوجه یک روزه، مرغ و تخم‌مرغ، فرصت صادرات به این کشور برای ایران فراهم است.

رایزن بازرگانی ایران در کابل گفت: افغانستان یکی از بازار‌های مهم صادراتی ایران است که راه را برای ورود محصولات ایرانی باز گذاشته است و صادرکنندگان ایرانی می‌توانند از این فرصت برای صادرات محصولات خود به کشور افغانستان استفاده و همچنان از افغانستان دان و غذای مرغ به ایران وارد کنند.

گفتنی است، حدود یک ماه و نیم پیش دولت افغانستان پس از گسترش ویروس کرونا، واردات مرغ، تخم مرغ و جوجه را از کشور‌های همسایه از جمله ایران متوقف کرده بود که در زمان حاضر این ممنوعیت رفع شده است. سخنگوی وزارت کشاورزی و دامداری افغانستان از لغو منع واردات مرغ، تخم مرغ و جوجه یک روزه براساس نیازمندی‌های این کشور خبر داد و گفت: بازرگانان افغان می‌توانند با توجه به نیازمندی‌های کشور تخم‌مرغ، مرغ و جوجه یک روزه وارد کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس