معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ممیزی محوری بلای جان تولیدکنندگان کشور شده است

ممیزی محوری بلای جان تولیدکنندگان کشور شده است

ممیزی محوری بلای جان تولیدکنندگان کشور شده است

یک کارشناس اقتصادی با بیان این که ممیزی محوری و ارزش افزوده بلای جان تولیدکنندگان کشور شد گفت: پرداخت حق بیمه قراردادها تاکنون فشار مضاعفی بر تولیدکنندگان وارد نموده به گونه‌ای که یکی از موانع جدی تولید شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ،‌ حمید بهزادی کارشناس اقتصادی، با اشاره به اینکه توجه به تولید در کشور، افزایش اشتغالزایی را در پی دارد، گفت: تولیدکنندگان با موانع جدی مواجه هستند که از جمله بحثهای مرتبط با بیمه تامین اجتماعی و مالیات است.

وی بیان کرد: اساسا بیمه تامین اجتماعی برای این ایجاد شده است که آسایش بیمه شدگان را تامین کند و مانند یک قلک می ماند که افراد در آن پول می ریزند و پس از بازنشستگی از آن استفاده می کنند.

بهزادی گفت: دولت برخی از مشاغل را از پرداخت حق بیمه معاف کرده است و خود اقدام به پرداخت آن می کند اما در حال حاضر این حق بیمه ها پرداخت نشده و در حدود 100 هزار میلیارد تومان سازمان تامین اجتماعی از دولت طلبکار است.

این کارشناس اقتصادی ادامه داد: این بدهکاری دولت باعث شده است که به سازمان تامین اجتماعی فشار وارد شود و سازمان مذکور به دنبال تراز کردن ورودی و خروجی خود از روش های دیگر باشد، یکی از این روشها دریافت حق بیمه قراردادها است، پرداخت این نوع حق بیمه آشکارا نوعی دستبرد به جیب تولیدکنندگان می باشد.

وی افزود: پرداخت حق بیمه قراردادها تاکنون فشار مضاعفی بر تولیدکنندگان وارد نموده به گونه ای که یکی از موانع جدی تولید شده و موجب عدم بیمه کردن کارگران در بعضی از مشاغل تولیدی شده است.

بهزادی بخش با بیان اینکه دخالت دولت در سازمان تامین اجتماعی باید حداقل شود، گفت: دولت باید معافیت های بیمه ای را حذف کند و بدهی خود را به سازمان اجتماعی پرداخت نماید.

وی ادامه داد: از طرفی سازمان تامین اجتماعی هلدینگ های بزرگ اقتصادی را زیر مجموعه خود دارد که به دلیل عدم مدیریت کارآمد به ضرردهی رسیده اند و این مسئله خود باری بر دوش سازمان تامین اجتماعی است که حاصل آن فشار به بیمه شدگان این سازمان است.

این کارشناس اقتصادی افزود: مالیات مانع دوم جهش تولید است به گونه ای که ممیزی محوری و ارزش افزوده بلای جان تولیدکنندگان کشور شده است. متاسفانه سیستم نظام مند دقیقی در گرفتن مالیات وجود ندارد، به نحوی که با ابزار مالیات علی الراس بیشترین مالیات از تولیدکنندگان گرفته می شود، البته سال 94 قرار بر این بود اینگونه مالیات برداشته شود تا که تا به حال انجام نشده است.

بهزادی افزود: به دلیلی عدم وجود ابزارهای کافی برای سازمان مالیات، قانون جامع مالیاتی تاکنون اجرایی نشده است، مالیات بر ارزش افزوده نیز فشار زیادی به تولیدکننده وارد نموده این مورد نیز نیازمند اصلاح است.

این کارشناس اقتصادی در پایان بیان کرد: برای حل معضل مالیات بر ارزش افزوده باید جریان پول و کالا در کشور شفاف شود، باید به سمت صندوق های مکانیزه فروش رفت و بانک ها نیز در این مسئله باید کمک کنند تا این معضل که مانع جدی تولید است، رفع شود.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس