معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / مکاتبه دیرهنگام وزارت صنعت برای تعیین تکلیف ثبت سفارش خودروهای دپو شده

مکاتبه دیرهنگام وزارت صنعت برای تعیین تکلیف ثبت سفارش خودروهای دپو شده

مکاتبه دیرهنگام وزارت صنعت برای تعیین تکلیف ثبت سفارش خودروهای دپو شده

دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت برای صدور ثبت سفارش خودروهای دپو شده مکاتبات جدیدی انجام داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در مکاتبه ای با برخی مسئولان خواستار اقدام لازم در راستای اجرای مصوبه 29 بهمن سال قبل هیئت دولت شد.

بر این اساس اخیرا مکاتبه‌ای مشترک با رئیس سازمان بهزیستی، ‌معاون حقوقی ریاست جمهوری، دادگستری کل کشور،‌مدیر کل تسهیلات رفاهی بنیاد شهید،‌معاون اقتصادی مناطق آزاد انجام شده و با اشاره به تاریخ مصوبه هیئت دولت در سال گذشته به موضوع انجام اقدامات لازم در راستای تسهیل و تسریع در ترخیص خوردوهای رسوبی توجه شده است.

این مکاتبه درحالی انجام شده که هم اکنون تنها سه هفته به پایان مهلت سه ماهه هیئت دولت برای تعیین تکلیف خودروهای رسوبی باقی مانده است.

نکته جالب توجه این است که بایستی گزارشی از عملکرد مصوبه دولت در 2 ماه گذشته شفاف شود. در واقع سوال این است که بعد از 2 ماه از مصوبه دولت چه تعداد خودروی رسوبی از گمرک خارج شده است؟

گفتنی است، این سومین مصوبه دولت برای تعیین تکلیف خودروهای دپو شده است و طی 20 روز آینده مهلت این مصوبه نیز به پایان خواهد رسید.

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس