معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / نزول 2 پله ای ایران در رده بندی جهانی تولید خودرو + جدول

نزول 2 پله ای ایران در رده بندی جهانی تولید خودرو + جدول

نزول ۲ پله ای ایران در رده بندی جهانی تولید خودرو + جدول

سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری اعلام کرد تولید خودرو ایران در سال میلادی گذشته با افت ۲۵ درصدی به ۸۲۱ هزار دستگاه رسید و ایران بیستمین خودروساز جهان در این سال شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان بین المللی سازندگان وسایل نقلیه موتوری با انتشار آمار تولید خودروی جهان در سال 2019 اعلام کرد تولید خودرو ایران در این سال با افت 25 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

بر اساس این گزارش تولید خودرو ایران در این سال به 821 هزار و 60 ستگاه رسیده است. در سال پیش از آن نیز تولید خودرو ایران حدود 40 درصد افت کرده بود.

تولید خودرو سواری ایران در سال 2019 بالغ بر 770 هزار دستگاه بوده است. ایران در این سال همچنین 51 هزار و 60 دستگاه خودرو تجاری تولید کرده است.

در میان کشورهای خودروساز جهان، ایران رتبه 20 را در سال 2019 به خود اختصاص داده است. ایران در سال پیش از آن در رتبه 18 جهان از این نظر قرار گرفته بود که بدین ترتیب از نظر تولید خودرو 2 پله نزول داشته است. اسلونی و ایتالیا که در سال 2018 خودرو کمتری نسبت به ایران تولید کرده بودند در سال 2019 از ایران سبقت گرفته و در رده بالاتری قرار گرفته اند.

چین با تولید 25 میلیون و 720 هزار دستگاه بزرگترین خودروساز جهان در سال 2019 بوده است و آمریکا با 10 میلیون و 880 هزار دستگاه در رتبه دوم و ژاپن با 9 میلیون و 684 هزار دستگاه در رتبه سوم قرار گرفته‌اند. اکثر خودروسازان بزرگ دنیا در این سال با افت تولید مواجه شده اند. تولید چین 7.5 درصد، آمریکا 3.7 درصد و ژاپن 0.5 درصد کاهش داشته است.

کل خودرو تولید شده در جهان طی سال 2019 بالغ بر 91 میلیون و 786 هزار دستگاه اعلام شده است. تولید خودرو جهان در این سال با افت 5.2 درصدی نسبت به سال قبل از آن مواجه شده است.

خودرو ,

خودرو ,

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس