معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / نمایشگاه شهر آفتاب، منطقه آزاد می‌شود؟

نمایشگاه شهر آفتاب، منطقه آزاد می‌شود؟

نمایشگاه شهر آفتاب، منطقه آزاد می‌شود؟

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی ایران از در دستور کار قرار گرفتن تبدیل این نمایشگاه به منطقه آزاد خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

نمایشگاه شهر آفتاب، منطقه آزاد می‌شود

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب در دیدار با اعضای اتاق بازرگانی ایران از در دستور کار قرار گرفتن تبدیل این نمایشگاه به منطقه آزاد خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرئوف قادری گفت: نمایشگاه شهر آفتاب در بهترین موقعیت جغرافیایی از منظر دسترسی به کریدور‌های ارتباطی شهر تهران قرار دارد و از سوی دیگر بار ترافیکی که منجر به آلودگی‌های زیست محیطی شود را به پایتخت تحمیل نمی‌کند.

مدیرعامل نمایشگاه شهر آفتاب با تشریح ظرفیت‌های این نمایشگاه و اشاره به استراتژی‌های سه گانه، گفت: ما معتقدیم این نمایشگاه متعلق به فعالان عرصه اقتصادی به خصوص صنعتگران و بازرگانان است و از این روی آماده هر نوع همکاری با بخش خصوصی در جهت نیل به اهداف و استراتژی‌های کلان ملی هستیم.

قادری افزود: با تکمیل مراحل 2 و 3 نمایشگاه شهر آفتاب و همچنین ایجاد منطقه آزاد اقتصادی، یکی از بزرگترین مراکز نمایشگاهی در منطقه شکل می‌گیرد که می‌تواند به عنوان یک سرمایه ملی در جهت توسعه صادرات در کنار اتاق ایران نقش به سزایی داشته باشد.

پیرو تاکید و توصیه سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت مبنی بر استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و امکانات نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب و به منظور ایجاد نمایشگاه‌های دائمی و پایانه‌های صادراتی در راستای توسعه صادرات، جلسه‌ای با حضور جمشید نفر رئیس کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق ایران، محمدرضا مرتضوی رئیس خانه صنعت تهران، محمود استقلال رئیس کمیسیون صادرات اتحادیه لوازم خانگی ایران، حامد چمن رخ عضو هیئت مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف، هوشنگ فاخر نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف و ساجد نیک مهر مشاور کمیسیون صادرات غیرنفتی اتاق ایران، محمدرئوف قادری، مدیرعامل، معتمد وزیری عضو هیئت مدیره و معاون نمایشگاهی و ثروتی از اعضای هیئت مدیره و جمعی از معاونان و مدیران نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب در خصوص مسائل مختلف از جمله رونق بخشی به این نمایشگاه برگزار شد.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس