معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / نیسان 2.8 میلیارد دلار هزینه های خود را کاهش می دهد

نیسان 2.8 میلیارد دلار هزینه های خود را کاهش می دهد

نیسان ۲.۸ میلیارد دلار هزینه های خود را کاهش می دهد

شرکت نیسان موتور قصد دارد در راستای طرح تجدید ساختار خود، ۲.۸ میلیارد دلار هزینه های ثابت سالانه را کاهش دهد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت نیسان موتور قصد دارد 2.8 میلیارد دلار هزینه های ثابت سالانه خود را کاهش دهد. این اقدام بخشی از طرح تجدید ساختار این شرکت است. کاهش فروش نیسان می‌تواند روند بهبودی این شرکت پس از سال ها سود دهی پایین را پیچیده کند.

پس از سالها سوددهی پایین، نیسان طرح تجدید ساختار خود را در بیست و هشتم ماه مه اعلام می کند. این جدیدترین اقدام نیسان برای کاهش هزینه هاست. استراتژی فروش بالای این شرکت جهت به دست آوردن سهم بازار شکست خورده است.

این خودروساز ژاپنی قصد دارد هزینه های ثابت خود را در بخش های بازاریابی و تحقیقات کاهش دهد.

اکثر خودروسازان آماده یک ضربه مالی بزرگ از طرف ویروس کرونا می‌شوند ولی فروش نیسان و سوددهی آن حتی قبل از آغاز شیوع این بیماری هم پایین آمده بود که باعث شد کارلوس غصن، مدیرعامل سابق این شرکت یک طرح توسعه ای شدید را اجرایی کند.

سود سه ماهه شرکت سونی 57 درصد کاهش یافت سوددهی شرکت هوندا به پایین‌ترین حد طی 4 سال گذشته رسید

توقف تولید مدل داتسون نیسان که در بازار آسیا و روسیه با مشکل مواجه شده بود و بستن یک خط تولید خودروی دیگر از جمله اقدامات دیگری است که این شرکت خودروسازی در پیش گرفته است.

از زمان دستگیری غصن در ژاپن در سال 2018 به اتهام تخلف مالی، نیسان سعی کرده استراتژی رهبر سابق خود را کنار بگذارد. این استراتژی باعث ارزان شدن برند نیسان و به جای ماندن کارخانه های بی استفاده ای شده که منابع مالی شرکت را خالی کرده اند.

شرکت خودروسازی نیسان قبول کرده که باید یک خودرو ساز کوچک تر و کارآمد تر باشد و برای بازپس گرفتن قدرت و سوددهی سابق خود، فعالیت های جدیدی را آغاز کند.

انتهای پیام/287

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس