معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / هند برای هزار شرکت آمریکایی درحال خروج از چین دندان تیز کرد

هند برای هزار شرکت آمریکایی درحال خروج از چین دندان تیز کرد

هند برای هزار شرکت آمریکایی درحال خروج از چین دندان تیز کرد

افزایش درگیری های تجاری بین واشنگتن و پکن باعث شده هند از فرصت استفاده کرده و تلاش های خود را برای جذب بیش از هزار شرکت آمریکایی که از چین خارج می‌شوند افزایش دهد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، با افزایش درگیری های تجاری بین واشنگتن و پکن، هند با پیشنهاد تسهیل مالیاتی و قوانین کار و دسترسی آسان تر به زمین، تلاش های خود را برای جذب بیش از هزار شرکت آمریکایی که از چین خارج می‌شوند افزایش داده است.

دولت هند از میان این شرکت های آمریکایی، از تولید کنندگان تجهیزات پزشکی، واحدهای فرآوری غذا، منسوجات، چرم و سازندگان قطعات خودرو استقبال می کند. مذاکره با شرکت‌های آمریکایی در آوریل با شرکت هایی مانند شرکت داروسازی آبوت آغاز شده است. این شرکت به تازگی تست های تشخیص سریع ویروس کرونا را ساخته است.

مقامات هند برای تشویق این شرکت‌ها اعلام کرده‌اند هند می‌تواند نیروی کار ارزان تری نسبت به آمریکا در اختیار آنها قرار دهد. در حالی که هزینه کلی برای این شرکتها جهت فعالیت در هند بیشتر از ادامه فعالیت در چین است، مقامات هند مزایای جانبی در اختیار این شرکت‌ها قرار می دهند. برای مثال، دهلی نو پرداخت مالیات بر نقل و انتقال های دیجیتال را که بسیاری از شرکت‌های خارجی را عصبانی کرده به تعویق می‌اندازد.

بیکاری 122 میلیون نفر درپی رکود تاریخی اقتصاد هندسقوط تقاضای جهانی نفت به اندازه کل مصرف هند

دولت هند همچنین تغییراتی در قانون کار خود برای این شرکت ها میدهد. یکی از موانع علاقه سرمایه گذاران به هند، قوانین پیچیده مالکیت زمین در این کشور است. هند در حال حاضر در حال توسعه منطقه‌ای با وسعت 461589 هکتار برای مقاصد صنعتی است.

این خبر در شرایطی منتشر شد که همه‌گیری ویروس کرونا نشان داده دنیا تا چه حد وابسته به چین است. آمریکا مخصوصاً به دنبال راه هایی برای بیرون کشیدن زنجیره‌های عرضه خود از این کشور است. حملات جدید واشنگتن به پکن ترس از یک جنگ تجاری دیگر را به وجود آورده است. تنها چند ماه از یک قرارداد تجاری موقت بین این دو اقتصاد بزرگ دنیا میگذرد.

به گفته مقامات آمریکا، کاخ سفید مخالف جابجایی کسب و کارهای آمریکایی به دیگر کشورهای دوست نیست و یکی از این کشورهای دوست هند است.

انتهای پیام/264

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس