معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / واردات خالص طلای چین از طریق هنگ کنگ منفی شد

واردات خالص طلای چین از طریق هنگ کنگ منفی شد

واردات خالص طلای چین از طریق هنگ کنگ منفی شد

واردات طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در ماه آوریل برای اولین بار از ۲۰۱۱ به کمتر از صادرات آن رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، واردات طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در ماه آوریل برای اولین بار از 2011 به کمتر از صادرات آن رسید. اقدامات اتخاذ شده برای مهار گسترش ویروس کرونا تقاضا در بزرگترین مصرف کننده طلای دنیا را کاهش داده است.

اطلاعات وزارت آمار هنگ کنگ نشان می دهد واردات خالص در ماه آوریل 176 درصد پایین آمده و به منفی 10.3 تن نسبت به ماه قبل از آن رسیده است. واردات خالص طلا در ماه مارس تقریباً سه برابر شده و به 13.523 تن رسیده بود.

سامسون لی، یکی از تحلیل گران فلزات گرانبها در هنگ کنگ می گوید:« قیمت طلای چین نسبت به قیمت طلا در خارج از این کشور بسیار ارزانتر بود بنابراین واردات طلا کاهش یافت چون عرضه داخلی به اندازه کافی بالا بود».

تاجران در بزرگترین مصرف کننده طلای دنیا این فلز گرانبها را 50 تا 70 دلار در هر اونس ارزانتر از قیمت شاخص جهانی آن در ماه گذشته فروختند.

لی گفت:« در همین زمان، طلا از چین به هنگ کنگ هم صادر شده بنابراین واردات خالص درماه آوریل برای اولین بار از سال 2011 تبدیل به صادرات خالص شده است».

صادرات چین به ایران 3 درصد رشد کرد/ تجارت 5.26 میلیارد دلاری 2 کشور در 4 ماههشدار چین به آمریکا نسبت به اقدام متقابل درباره موضوع هنگ کنگ

صادرات طلا به هنگ کنگ برابر با 14.513 تن بود، در حالی که این رقم در ماه مارس 0.685 تن ثبت شده بود.

کل واردات چین از طریق هنگ کنگ بیش از 70 درصد کاهش یافت و به 4.213 تن رسید. این رقم در ماه مارس برابر با 14.208 بود.

کاهش واردات طلا به چین پس از سقوط تقاضا برای این فلز گرانبها به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا ایجاد شد. اطلاعات هنگ کنگ تصویر کاملی از خرید طلای چین به دست نمی دهد چون این کشور از طریق شانگهای و پکن هم واردات دارد.

انتهای پیام/133

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس