معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / وزیر صنعت: 2200 واحد صنعتی تعطیل در سال "جهش تولید" راه‌اندازی می‌شود

وزیر صنعت: 2200 واحد صنعتی تعطیل در سال "جهش تولید" راه‌اندازی می‌شود

وزیر صنعت: ۲۲۰۰ واحد صنعتی تعطیل در سال "جهش تولید" راه‌اندازی می‌شود

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه‌ریزی این وزارتخانه برای فعال‌سازی واحدهای راکد در سال "جهش تولید"، گفت: امسال راه‌اندازی مجدد ۲۲۰۰ واحد صنعتی تعطیل در دستور کار است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شاتا، رضا رحمانی افزود: با توجه به اقدام وزارت صنعت، معدن و تجارت در شناسایی واحدهای راکد و فعال زیر ظرفیت در داخل و خارج شهرکها و نواحی صنعتی کشور، در طول سال گذشته شرایط برای احیای 1592 واحد صنعتی مهیا شد.

وی ادامه داد: مجموع نیاز مالی 2200 واحد صنعتی مدنظر برای احیا و بازگشت به چرخه تولید، حدود 1500 میلیارد تومان برآورد می‌شود.

رحمانی تصریح کرد: در فرآیند فعال‌سازی واحدهای راکد، عارضه‌یابی واحدها و شناسایی موانع و مشکلات آنها، تأمین نیازمندی‌ها از قبیل منابع مالی مورد نیاز، رفع موانع قانونی، هماهنگی با دستگاه‌های اجرایی مرتبط و تأمین مواد اولیه مدنظر است.

فعال‌سازی ظرفیت خالی واحدها با اولویت تأمین بازار 80میلیونی داخل کشور

وزیر صمت با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص توجه به بازار 80میلیونی داخل کشور در سال جهش تولید، گفت: امسال برنامه فعال‌سازی ظرفیت خالی واحدها با هدف توجه به ظرفیت‌های موجود در داخل در صنایع منتخب شامل یخچال و فریزر، لباسشویی، تلویزیون، خودرو، نخ، پارچه و پوشاک، فرش ماشینی، چرم سبک و سنگین، کفش، شیرینی و شکلات، لبنیات و لاستیک مورد نظر است.

رحمانی تصریح کرد: در صنایع یادشده متوسط میزان بهره‌برداری از ظرفیت‌های موجود، حدود 52.5 درصد برآورد می‌شود که سعی خواهیم نمود با فعال‌سازی ظرفیت‌های خالی، این رقم را به بیش از 65.5 درصد برسانیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تعمیق ساخت داخل را یکی از اهرم‌های مؤثر در احیا و فعال‌سازی برخی صنایع و واحدهای صنعتی در کشور توصیف کرد و گفت: در سال 98 بالغ بر 3 میلیارد و 400 میلیون یورو کالا در کشور داخلی‌سازی شده و با این میزان، شاهد کاهش ارزبری بودیم و حتماً این روند در سال جهش تولید نیز تداوم خواهد داشت و برای داخلی‌سازی حدود 3 میلیارد و 800 میلیون یورو برنامه‌ریزی شده است.

رحمانی تأکید کرد: در سال "جهش تولید" برنامه‌ای ویژه برای تولید محصولات خاص و پیشران شامل پارچه چادر مشکی، پارچه، پوشاک، لاستیک سنگین، گیربکس اتوماتیک، آکریلو نیتریل، پودر آلومینا و الکترود گرافیتی؛ با اولویت خودکفایی در دستور کار داریم.

وی تصریح کرد: عناوین محصولات خاص و پیشران با توجه به قاچاق‌پذیر بودن کالاها، میزان واردات آنها در سال 97 و بر اساس مصرف سالانه، شناسایی و مورد هدف تولید داخل قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام/+

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس