معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / وضعیت تولید کالاهای صنعتی در 2 ماهه امسال چگونه بود؟

وضعیت تولید کالاهای صنعتی در 2 ماهه امسال چگونه بود؟

وضعیت تولید کالاهای صنعتی در ۲ ماهه امسال چگونه بود؟

آمارهای وزارت صنعت از وضعیت تولید کالاهای صنعتی منتخب در دو ماهه امسال نشان از آن دارد که نه تنها شاهد افزایش تولیدی نبوده ایم بلکه عمده کالاها با کاهش هم روبه رو شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در سال جدید که کشور درگیر ویروس کرونا هست بخش های تولیدی کشور متأثر از این موضوع با مشکلات بسیاری روبه رو شده اند و حتی برخی ترجیح داده اند حجم تولید را تا حد قابل توجهی کاهش دهند تا وضعیت بازار و خرید و فروش مواد اولیه مشخص شود.

کمبود تقاضا و گرانی مواد اولیه به همراه وعده های دولت این روزها را برای بخش تولید بسیار سخت کرده است و جالب اینجاست دولت به جای کمک فقط شعار داده و خبری از کمک به حوزه تولید نیست.

آمارها وزارت صنعت از وضعیت تولید کالاهای صنعتی منتخب در دو ماهه امسال نشان از آن دارد که نه تنها شاهد افزایش تولیدی نبوده ایم بلکه عمده کالا با کاهش هم روبه رو شده است.

براساس جدول زیر از مجموع 28 کالای منتخب صنعتی آمار تولید 16 کالا منفی و مابقی رشد کمتر از 50 درصد را داشته اند. بر همین اساس تولید اتوبوس ، مینی بوس و ون منفی 36.2 درصد، کامیون ،کامیونت و کشنده منفی 27.5 درصد، نخ پلی استر 24.2 درصد، انواع پایپوش منفی 35.6درصد و ظروف چینی منفی 42.5 درصد اعلام شده است.

نکته جالب در این آمار افزایش 144 درصدی تولید ماشین لباسشویی است چراکه با وجود افزایش حجم تولید بازار این کالا همچنان با کمبود و افزایش بالای قیمت ها روبه رو است.به نحوی که مشاهدات بازار نشان می دهد این کالا بیش از 50 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

واحد‌های تولیدی , وزارت صنعت , ویروس کرونا ,

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس