معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ویروس کرونا باعث وارد شدن 24 ساعته طلا به خزانه آمریکا شده است

ویروس کرونا باعث وارد شدن 24 ساعته طلا به خزانه آمریکا شده است

ویروس کرونا باعث وارد شدن ۲۴ ساعته طلا به خزانه آمریکا شده است

از اواخر ماه مارس، ۵۵۰ تن طلا به ارزش ۳۰ میلیارد دلار با قیمت فعلی به ذخایر بازار کامکس آمریکا اضافه شده است. صدها تن از این طلا وارداتی هستند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، انتقال شمش‌های طلا به نیویورک در ماه های اخیر یکی از بزرگترین نقل و انتقال های فیزیکی فلزات در تاریخ بوده است.

با هجوم تاجران برای سود بردن از تغییراتی که در بازار به خاطر همه گیری ویروس کرونا به وجود آمده، جریان طلا به داخل آمریکا افزایش یافته است. از اواخر ماه مارس، 550 تن طلا به ارزش 30 میلیارد دلار با قیمت فعلی به ذخایر بازار کامکس آمریکا اضافه شده است. صدها تن از این طلا وارداتی هستند.

در حالی که ده ها میلیارد دلار طلا هر روز در بازارهای مالی دست به دست می شوند، مقدار کمی از آن به صورت فیزیکی بین خزانه قطب های تجارت لندن، زوریخ و نیویورک در حرکت هسند.

ولی با آسیبی که همه‌گیری ویروس کرونا به زنجیره عرضه زد، این شرایط تغییر کرده است. وقتی هواپیماها زمین‌گیر شدند و پالایشگاه های طلا در سوئیس در اواخر ماه مارس بسته شدند، تاجران نگران رساندن به موقع طلا به نیویورک برای تحویل طبق قراردادهای خود بودند. این شرایط باعث شد قیمت طلا تا 70 دلار در هر اونس افزایش یابد.

دسترسی ونزوئلا به ذخایر طلای خود در انگلیس برای خرید غذا و لوازم پزشکیواردات خالص طلای چین از طریق هنگ کنگ منفی شد

بنابراین فرصتی برای تاجران به وجود آمد تا طلا را در جای دیگری در دنیا با قیمت نقدی خریداری کنند و بعد آن را با قیمت‌های آینده به فروش برسانند و از این تفاوت قیمت با ارسال این فلز گرانبها به نیویورک سود ببرند.

صادرات طلای سوئیس به آمریکا افزایش یافته و به 111.7 تن در ماه آوریل رسیده است. آمار واردات آمریکا در ماه آوریل هنوز در دسترس نیست ولی واردات طلای این کشور در ماه مارس به 3 میلیارد دلار رسید که بالاترین حد طی حداقل یک دهه گذشته است. پالایشگاه‌های طلا در مناطق دوردستی مثل استرالیا تولید خود را افزایش دادند تا به نیویورک صادرات داشته باشند.

جابجایی بالای طلا برای شرکت های حمل و نقل هم مزیت داشته و هم چالش به وجود آورده است. نه ‌تنها پروازهای مسافری که این طلا را با آن انتقال می دهند زمینگیر شده اند بلکه نیویورک، مقر اکثر ذخایر بازار طلای کامکس، از نظر موارد ابتلا به ویروس کرونا در شرایط قرمز قرار گرفته است.

انتهای پیام/174

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس