معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / پاسخ تولیدکنندگان به چرا لوازم خانگی گران شد؛ بانک مرکزی ارز نمی‌دهد، قیمت مواد اولیه چند برابر شد

پاسخ تولیدکنندگان به چرا لوازم خانگی گران شد؛ بانک مرکزی ارز نمی‌دهد، قیمت مواد اولیه چند برابر شد

پاسخ تولیدکنندگان به چرا لوازم خانگی گران شد؛ بانک مرکزی ارز نمی‌دهد، قیمت مواد اولیه چند برابر شد

یک تولیدکننده لوازم خانگی با انتقاد از اینکه چرا مسئولین و به ویژه وزارت صنعت به جای انتقاد از قیمت لوازم خانگی فکری به حال افزایش چندین برابری قیمت مواد اولیه نمی‌کنند، گفت: سه ماه است که معطل تأییدیه بانک مرکزی برای دریافت ارز نیمایی هستیم.

– اخبار اقتصادی –

حسین فتاحی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با بیان "ما حدود سه ماه است که معطل تأییدیه بانک مرکزی برای دریافت ارز نیمایی هستیم"، اظهار داشت: از اول سال تاکنون چندین بار مدارک خود را برای دریافت ارز به بانک مرکزی ارائه کرده ایم؛ اما متأسفانه این بخش تعلل کرده و همین موضوع باعث شده تا مواد اولیه به خطوط تولید ما نرسد.

این تولیدکننده لوازم خانگی با تأکید بر اینکه تولید لوازم خانگی تحت تأثیر زنجیره تأمین مواد اولیه است، گفت: ما مواد اولیه خود را نمی توانیم از بورس تهیه کنیم و مجبوریم با مراجعه به بازار آزاد آنها را با چندین برابر قیمت بخریم. در نهایت طبیعی است که قیمت تمام شده افزایش پیدا می‌کند.

وی با انتقاد از اینکه چرا مسئولین و به ویژه وزارت صنعت به جای انتقاد از قیمت لوازم خانگی فکری به حال افزایش چندین برابری قیمت مواد اولیه نمی‌کنند، تصریح کرد: فولاد و مشتقات آن نزدیک به سه برابر گران شده است بعد آقایان گردن تولیدکننده را گرفته و هیچ نظارتی بر قیمت مواد اولیه ندارند.

فتاحی با اعلام اینکه اخیراً سازمان حمایت مجوز 20 تا 30 درصدی افزایش قیمت را به تولیدکنندگان داده است، گفت: این درصد با توجه به هزینه‌های تولید کفاف ما را نمی‌دهد البته تأکید شده در صورتی که هزینه تولید برای واحدهای تولیدی بیش از این درصدهاست مدارک خود را به سازمان حمایت ارائه کنند اما در مجموع به نظر می رسد افزایش 35تا40 درصدی می‌تواند تاحدودی مورد رضایت تولیدکنندگان قرار گیرد.

این تولیدکننده لوازم خانگی در ادامه صحبت‌های خود با تأکید براینکه باید بانک مرکزی تکلیف ما را در تخصیص ارز نیمایی مشخص کند اضافه کرد: سه ماه است مدام برای دریافت ارز دوندگی می‌کنیم اگر این موضوع ادامه پیدا کند به طور حتم عرضه کالا کاهش یافته و واحدهای تولیدی مجبورند با صرف هزینه به سختی فعالیت کرده و زمان مرگ خود را به عقب بیندازند.

به اعتقاد فتاحی بازار تابع عرضه و تقاضاست اگر مواد اولیه ای در اختیار تولیدکننده نباشد به طور حتم عرضه کاهش یافته و نوسانات در بازار به وجود خواهد آمد.

افزایش بی‌ضابطه قیمت‌ها در بازار لوازم خانگی/تعزیرات ورود کرد

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس