معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / پیروزبخت در پاسخ به تسنیم: ذرت‌های آلوده تبدیل به الکل می‌شود

پیروزبخت در پاسخ به تسنیم: ذرت‌های آلوده تبدیل به الکل می‌شود

پیروزبخت در پاسخ به تسنیم: ذرت‌های آلوده تبدیل به الکل می‌شود

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: مطابق دستور رئیس جمهوری در ستاد مقابله با کرونا، ذرت‌های آلوده دامی امحا نشده و برای رفع بخشی از مشکلات بهداشتی مردم تبدیل به الکل می‌شوند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، نیره پیروزبخت در نشست خبری در محل سازمان ملی استاندارد ایران در پاسخ به این پرسش تسنیم که تکلیف ذرت‌های آلوده دپو شده در بندر امام خمینی چه شد، گفت: تبدیل ذرت‌های آلوده به الکل، با نظارت وزارت بهداشت اجرایی خواهد شد.

وی با اشاره به محموله ای از این ذرت ها که در گمرک بندر امام خمینی مانده بود، افزود:‌ با دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر ارجاع یا امحای محموله، بخش کوچکی از آن به کشوری غیر همسایه (که شاخص‌های استاندارد آن کشور مشکلی در پذیرش این ذرت‌ها نداشت) ارسال شد که آن را استفاده یا تبدیل کنند.

وی درخصوص صدور گواهی انطباق کالاهای وارداتی افزود: در سال 98 تعداد 54 هزار اظهارنامه در این زمینه دریافت شد که تعداد گواهی انطباق صادره 35 هزار مورد بود.

رئیس سازمان استاندارد، گفت: در مجموع پارسال برای 128 محموله وارداتی گواهی عدم انطباق صادر شد که شامل 49 محموله مواد غذایی، 20 محموله لوازم الکتریکی و الکترونیکی، 17 محموله لوازم خانگی، 6 محموله منسوجات و چرم، 24 محموله قطعات خودرو و 12 محموله شیرآلات و قطعات آن بود.

به گفته پیروزبخت، در سال گذشته 16 هزار و 500 گواهی انطباق کالاهای صادراتی صادراتی از جمله برای گواهینامه ثبت تایر، تایید نوع خودروهای سبک، تایید نوع ماشین آلات کشاورزی، تایید نوع تایر و تایید نوع باتری و وسایل نقلیه موتوری صادر شد.

پیروزبخت در ادامه در خصوص تدوین استاندارد اقلام مقابله با کرونا گفت: الکل 96 درصد مشمول استاندارد اجباری است که تاکنون 41 واحد تولیدکننده شناسایی و 32 واحد از آنها علامت استاندارد گرفتند و بقیه در دست اقدام است.

وی بیان داشت:‌ ماسک سه لایه جراحی استاندارد تشویقی (و نه اجباری) دارد، اما هیچ شرکتی متقاضی دریافت این استاندارد نشد.

این مقام مسوول افزود:‌ برای دستکش یک بار مصرف نیز که مشمول استاندارد تشویقی است دو واحد تولیدی در قزوین و ارومیه درخواست استاندارد دادند که برایشان صادر شد.

ادامه دارد…

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس