معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / چرا قیمت آهن یک روزه 1000 تومان نوسان می‌کند؟

چرا قیمت آهن یک روزه 1000 تومان نوسان می‌کند؟

چرا قیمت آهن یک روزه ۱۰۰۰ تومان نوسان می‌کند؟

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد گفت: ما نمی دانیم چه اتفاقی در بازار افتاده که یک روزه قیمت آهن هزار تومان نوسان پیدا می کند . ما در جریان تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار، بورس و فعالیت عرضه محصولات توسط کارخانجات به بازار نیستیم.

– اخبار اقتصادی –

حمیدرضا رستگار در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه بازار آهن این روزها با نوسانات قیمتی روبه رو است، اظهارداشت: هزار میلیارد تومان منابع مالی در این بازار در حال تبادل است اما باید پرسید در بازاری که نیاز 17 میلیون تنی دارد چرا هیچ نظارتی بر قیمتها انجام نمی شود.

وی با طرح این پرسش که چرا باید ورق بلند در بورس 6 تا 7 هزار تومان قیمت بخورد اما در بازار با 10 هزار تومان به فروش برسد، افزود: سود این اختلاف قیمت ها به جیب چه کسانی می رود و چرا هیچ شفاف سازی در بخش قیمت و فروش آهن و ورق های فولادی نیست?

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تصریح کرد: ما نمی دانیم چه اتفاقی در بازار افتاده که یک روزه قیمت آهن هزار تومان نوسان پیدا می کند. وقتی ما در جریان تصمیم گیری ستاد تنظیم بازار، بورس و فعالیت عرضه محصولات توسط کارخانجات به بازار نیستیم چگونه در این شرایط قیمتها را ساماندهی کنیم؟

رستگار اضافه کرد: وضعیت بازار آهن قابل قبول نیست و باید دستگاه های نظارتی ورود پیدا کرده و دلایل نوسانات قیمتها را بررسی کنند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس