معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / چگونگی بازگشایی مشاغل پرخطر فردا مشخص می شود

چگونگی بازگشایی مشاغل پرخطر فردا مشخص می شود

چگونگی بازگشایی مشاغل پرخطر فردا مشخص می شود

رئیس اتاق اصناف تهران از بررسی وضعیت و چگونگی بازگشایی مشاغل پرخطر در جلسه فردای ستاد ملی کرونا خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

قاسم نوده فراهانی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص وضعیت صنوفی که از اول اردیبهشت بازگشایی شده اظهار داشت: صنوفی که اجازه بازگشایی به آنها در استان تهران از اول اردیبهشت داده شد، دستورالعمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی را رعایت می کنند و با صنوفی نیز که به ندرت این پروتکل بهداشتی را رعایت نمی کنند برخورد شده است.

وی با بیان اینکه صنوف می دانند که اگر رعایت نکنند، واحد تجاری آنها پلمب خواهد شد، گفت: با دستور روز گذشته رئیس جمهور به وزیر بهداشت مبنی بر تصمیم گیری برای صنوف پر خطر، فردا جلسه ستاد ملی کرونا به منظور بررسی وضعیت مشاغل پرریسک که تا کنون تعطیل بوده اند، برگزار خواهد شد.

به گفته رئیس اتاق اصناف تهران، انشاءالله پیشنهادات چگونگی بازگشایی این مشاغل فردا بررسی و نتیجه آن که آیا اجازه فعالیت به این صنوف داده می شود یا خیر، اعلام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، آموزشگاه‌های رانندگی، رستورانها، اغذیه‌فروشی، طباخی و فست‌فود، گرمابه، سونا و ماساژ، نمایشگاه‌ها، مراکز بازی و تفریحی و گیم‌نت، باشگاه‌های ورزشی و بدنسازی، تالار پذیرایی و سالن مراسم، قهوه‌خانه، چایخانه و تریا از جمله مشاغل پرخطری هستند که تا کنون مجوز فعالیت از زمان شروع کرونا نداشته اند.

البته تنها رستوران ها و اغذیه فروشی هایی که بیرون بر هستند، مجوز فعالیت داشته اند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس