معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / چین به دنبال سود بردن از همه گیری ویروس کروناست

چین به دنبال سود بردن از همه گیری ویروس کروناست

چین به دنبال سود بردن از همه گیری ویروس کروناست

حزب کمونیست چین بحران کرونا را فرصتی برای گسترش موقعیت خود در بازارها، زنجیره‌ های عرضه و زیرساخت های حیاتی آمریکا می داند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، طبق مطالعات گروه تجاری هاریسون ادوایزری، قانونگذاران و سیاستگذاران آمریکا باید مراقب اقدامات چین برای هدف قرار دادن سرمایه های آسیب پذیر آمریکا و گسترش سهم خود در بازار در بحبوحه بحران اقتصادی به وجود آمده از همه گیری ویروس کرونا باشند.

در گزارش این گروه آمده است حزب کمونیست چین بحران کرونا را فرصتی برای گسترش موقعیت خود در بازارها، زنجیره‌ های عرضه و زیرساخت های حیاتی آمریکا می داند.

این گروه مشاوره گفت پکن از بحران مالی 2008 و 2009 برای تسریع هجوم اقتصادی خود به آمریکا استفاده کرد و قصد داشت از افزایش احتمالی هزینه‌های زیرساختی آمریکا بهره ببرد.

اسکات پاول، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان آمریکا که این تحقیقات به درخواست او صورت گرفته بود گفت:« این یک استراتژی بسیار پیچیده است و باید بحث های قانونی در مورد نقش پکن در اقتصاد آمریکا انجام شود».

وی گفت اتحادیه او با قانونگذاران دموکرات و جمهوری خواه جهت تقویت و توسعه منابع مالی برای شرکت‌های آمریکایی همکاری می کند و اطمینان داد اجازه نمیدهد این شرکت‌ها در دست شرکت‌های دولتی چین یا سرمایه‌گذاران چینی قرار بگیرند.

تولید کارخانه ای در چین افزایش یافتاجازه چین به یک شرکت خدمات مالی امریکایی برای فعالیت در این کشور

این اتحادیه در سال 2007 توسط یونایتد استیلورکرز، بزرگترین اتحادیه کارگران پالایشگاه های آمریکا و شرکت های این کشور برای تنظیم سیاستهایی جهت توسعه تولید در آمریکا تاسیس شد.

دونالد ترامپ مدتهاست قول داده تولید را به داخل آمریکا بازگرداند ولی همه گیری ویروس کرونا تلاشی در سراسر دولت به وجود آورده تا وابستگی تولید و زنجیره های عرضه آمریکا را به چین کاهش دهد.

مالکیت هایی که چین در آمریکا به دست آورده تحت کنترل شدید تر دولت این کشور قرار گرفته است تا تاثیر آن بر امنیت ملی مشخص شود ولی اگر این بحران ادامه داشته باشد و سرمایه ها همچنان ضعیف باقی بمانند، روند حضور چین در آمریکا هم بیشتر می‌شود.

انتهای پیام/86

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس