معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / چین سیاست مالی قوی تری برای کاهش آسیب های کرونا به کار می‌گیرد

چین سیاست مالی قوی تری برای کاهش آسیب های کرونا به کار می‌گیرد

چین سیاست مالی قوی تری برای کاهش آسیب های کرونا به کار می‌گیرد

بانک مرکزی چین در گزارش سه ماهه خود در مورد سیاست های مالی اعلام کرد سیاست گذاران باید از بین اهداف متعدد خود، توجه بیشتری به رشد اقتصادی و اشتغال داشته باشند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، بانک مرکزی چین اعلام کرد این کشور با چالش های بی سابقه اقتصادی به خاطر همه گیری ویروس کرونا روبروست و باید سیاست های قدرتمند تری برای مقابله با ضربه این بحران به رشد اقتصادی کشور به کار بگیرد.

بانک مرکزی چین در گزارش سه ماهه خود در مورد سیاست های مالی اعلام کرد سیاست گذاران باید از بین اهداف متعدد خود، توجه بیشتری به رشد اقتصادی و اشتغال داشته باشند. در این گزارش آمده است یک سیاست پولی محتاطانه مناسب تر و انعطاف پذیر تر است و نقدینگی را در یک سطح قابل قبول حفظ می کند.

در گزارش قبلی این بانک در مورد رشد اقتصادی در سه ماهه چهارم 2019 این عبارت آمده بود که «از سرازیر شدن نقدینگی اضافی در اقتصاد جلوگیری می شود». این عبارت در گزارش فعلی بانک مرکزی حذف شده است.

حذف این عبارت نشان دهنده توسعه بیشتر سیاست پولی است و حاکی از آن است که سیاست به اهداف مهمتر دیگری روی آورده است. بانک مرکزی چین در این گزارش آورده است:« سیاست پولی تقویت می‌شود و تمرکز آن بر کمک به اقتصاد برای از سر گیری توسعه مخصوصاً در بخش تولید، مصرف و تقاضای داخلی است.این سیاست طبق نرخ تورم و تبادلات طرح ریزی خواهد شد».

درخواست شرکت های آمریکایی برای معافیت تعرفه ای برخی کالاهای چینیدرس‌های مفیدی از بازگشایی اقتصاد چین

در دورنمای این سیاست، در مورد ابزار هایی که بانک مرکزی از آنها برای هدایت وامهای بانکی به اقتصاد استفاده می کند اطلاعاتی نیامده است. با اجرای این سیاست بانک مرکزی، چین یکی از معدود اقتصادهای بزرگی خواهد بود که از یک سیاست پولی معمولی استفاده می کند. بانک مرکزی چین از سیاست‌ وام دهی مجدد برای حمایت از بخش هایی که از همه گیری ویروس کرونا آسیب دیده اند مثل کشاورزی و تجارت استفاده می کند. قیمتها در چین ثابت نگه داشته می‌شود چون زیرساخت‌های اقتصادی این کشور دلیلی برای تورم بلندمدت مثبت یا منفی نمی‌بیند. تعریف بانک مرکزی چین از تاثیر ویروس کرونا بر اقتصاد چین و کل دنیا نسبت به گزارش قبلی آن در فوریه محافظه کارانه تر است.

انتهای پیام/261

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس