معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / کاهش تقاضا در داخل و خارج، مشکل صنعت کارخانه ای چین

کاهش تقاضا در داخل و خارج، مشکل صنعت کارخانه ای چین

کاهش تقاضا در داخل و خارج، مشکل صنعت کارخانه ای چین

کارخانه های چین دوباره فعالیت خود را آغاز کرده اند ولی مقامات اجرایی حالا نگرانند کاهش تقاضا در خانه و خارج از کشور جلوی افزایش فعالیت آنها را بگیرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، کارخانه های چین دوباره فعالیت خود را آغاز کرده اند ولی مقامات اجرایی حالا نگرانند کاهش تقاضا در خانه و خارج از کشور جلوی افزایش فعالیت آنها را بگیرد.

جاستین یو، مدیر فروش شرکت محصولات کودک پینگومیجی که برای بازار خرده فروشی آمریکا اسکوتر می سازد گفت ثبت سفارش های آنها نسبت به زمان اوج تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا بهبود یافته ولی هنوز هم تا سطح معمولی فاصله زیادی دارد.

عدم هماهنگی بین بهبود تولید در چین و تقاضای پایین باعث افزایش ذخایر شده است. این نگرانی وجود دارد که ادامه این تولید بیش از حد باعث شود کارخانه های چین مجبور شوند قیمت‌های خود را پایین بیاورند و تنشهای تجاری افزایش یابد و پس از آن تولید کاهش و مشاغل از بین بروند.

شاخص مدیران خرید در ماه مه روند کند بهبودی اقتصادی را نشان داد و باعث شد دورنمای تولید کارخانه‌ای باز هم تیره و تار شود. با توجه به دورنمای ضعیف صادرات، تولیدکنندگانی مثل شرکت فوجیان استریت، ساختار کسب و کار خود را با تمرکز بر بازار داخل تغییر دهند. این شرکت قبل از همه گیری ویروس کرونا 60 درصد از محصولات خود را در اروپا و آمریکا میفروخت ولی حالا به دنبال فرصتهایی در خانه است.

ولی استراتژی فروش در داخل هم چالشهای مخصوص به خود را دارد. در حالی که با پایین آمدن نرخ ابتلا به ویروس کرونا در چین، مصرف کنندگان چینی می توانند به راحتی به زندگی معمول خود برگردند ولی هنوز هم مثل گذشته خرج نمی کنند.

ژاپن: تنش‌های چین و آمریکا تهدیدی برای اقتصاد جهانی است چین صادرات محصولات پالایشی خود را کاهش داد

خرده فروشی در چین در ماه آوریل 7.5 درصد کاهش داشت در حالی که 6 درصد افت برای آن پیش بینی میشد.

اقتصاددان های بلومبرگ می گویند:« گرچه تقاضا به تدریج در حال افزایش است، ولی بهبودی کامل آن تا سطح قبل از بحران کرونا مدت زیادی طول می کشد. سرمایه گذاری رو به افزایش است، مصرف داخلی بهبود یافته و تقاضای خارجی به اندازه گذشته بد نیست».

مشکل بخش صنعت چین به خاطر تولید بالای آن این است که برای سرپا ماندن هم به تقاضای داخلی نیاز دارد و هم تقاضای جهانی. اگر هر دوی آنها ضعیف باشند دورنمای این صنعت تیره تر می شود. اگر تقاضای داخلی بهبود یابد و تقاضای جهانی پایین بماند باز هم هم مشکلاتی وجود خواهد داشت.

اقتصاد چین وابسته به تقاضا است و درحال حاضر هیچ تقاضایی وجود ندارد.

انتهای پیام/171

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس