معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / گزارش تحقیق و تفحص از ایدرو در انتظار تأیید کمیسیون صنایع مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از ایدرو در انتظار تأیید کمیسیون صنایع مجلس

گزارش تحقیق و تفحص از ایدرو در انتظار تأیید کمیسیون صنایع مجلس

یکی از اعضای هیئت تحقیق و تفحص از ایدرو مجلس با اشاره به اینکه این گزارش آماده شده است، گفت: فعلاً نمی توانیم در مورد جزئیات آن و تخلفات صورت گرفته مواردی را مطرح نماییم اما به محض تصویب و ارائه به صحن علنی مجلس جزئیاتی از این گزارش اعلام خواهد شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، یک سال پیش بود که طرح تحقیق و تفحص از سازمان گسترش و نوسازی صنایع کشور مطرح و در نهایت بعد از چکش کاری این طرح مورد تصویب نمایندگان مجلس قرار گرفت.

آنطور که ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در آن مقطع اعلام کرده بود" عملکرد سازمان ایدرو در امر سرمایه گذاری داخلی، بررسی عملکرد سازمان ایدرو در امر سرمایه گذاری خارجی، بررسی عملکرد سازمان ایدرو در امر حفظ و حراست از منافع ذینفعان، بررسی عملکرد سازمان ایدرو در اجرایی کردن نتیجه تحقیق و تفحص مجلس نهم، بررسی عملکرد سازمان ایدرو در گزینش و عزل و نصب مدیران شرکت های تابعه، بررسی عملکرد سازمان ایدرو از حیث انطباق با اساسنامه سازمان، بررسی عملکرد سازمان ایدرو از حیث اجرای ماده 3 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و اصلاحات بعدی آن (در مورد سرمایه گذاری در فناوری ریسک پذیر و مناطق محروم)" در این گزارش مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

درآن سال جلسات مختلفی در کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی برای تعیین تکلیف تحقیق و تفحص از ایدرو برگزار شد اما متأسفانه با گذشته یک از سال از آغاز بررسی این موضوع هنوز گزارشی از نتایج این تحقیق و تفحص اعلام نشده و فقط مجلس به بیان گزارشات خود از شرکت های خودروساز اکتفا کرده است.

در حال حاضر تعلل مجلس در عدم نتایج تحقیق و تفحص از ایدرو عملکرد این سازمان را با ابهامات زیادی همراه ساخته است. نادر قاضی پور به عنوان یکی از اعضای هیئت تحقیق و تفحص از ایدرو در همین ارتباط به خبرنگار تسنیم گفت: در رابطه با تحقیق و تفحص از ایدرو باید بگویم گزارش این موضوع نهایی شده است.

وی با اعلام اینکه تعلل مجلس در نهایی کردن این گزارش به خاطر بررسی موضوعات مختلفی بود، افزود: اعضای هیئت تحقیق و تفحص از ایدرو مجلس گزارش را آماده کرده اند اما هنوز در لیست دستور جلسات کمیسیون صنایع مجلس قرار نگرفته اند تا با تصمیم نهایی به صحن علنی مجلس ارائه شود.

قاضی پور در خصوص جزئیات این گزارش هم اعلام کرد تا نهایی نشدن گزارش نمی توانیم در مورد جزئیات آن و تخلفات صورت گرفته مواردی را مطرح نماییم اما به محض تصویب و ارائه به صحن علنی مجلس جزئیاتی از این گزارش اعلام خواهد شد.

انتهای پیام /

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس