معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / 3 میلیون کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) به درون کشور منتقل شد

3 میلیون کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) به درون کشور منتقل شد

۳ میلیون کالای اساسی از بندر امام خمینی(ره) به درون کشور منتقل شد

با هدف تسریع در انتقال کالاهای اساسی مردم نیاز مردم به مبادی مصرف بیش از ۲ میلیون و ۹۴۸ هزار تن انواع کالای اساسی از انبارهای مجتمع بندری امام خمینی(ره) بارگیری و به مقاصد درون سرزمینی ارسال شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، 11 خرداد عادل دریس مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به تخلیه بیش از 3 میلیون و 748 هزار و 455 تن انواع کالاهای اساسی در دوماهه سال جاری بیان داشت: به منظور پایدار زنجیره تأمین کالای اساسی و با هم‌افزایی بین بخشی در روند تسریع خروج کالاهای اساسی از بندر امام خمینی(ره)، افزون بر 2 میلیون و 177 هزار تن از طریق ناوگان جاده ای به سایر نقاط کشور ارسال شده که رشدی 21 درصدی نسبت به مدت مشابه نشان می دهد.

دریس، ذرت، کنجاله سویا، شکر، گندم، دانه روغنی و روغن خوراکی را به ترتیب از عمده ترین کالاهای اساسی برشمرد که در این بازه زمانی تخلیه و بارگیری شده‌اند.

یادآور می شود بندرامام خمینی(ره) نخستین شهر لجستیکی غلات و کالاهای اساسی در کشور است که سالانه بیش از شش میلیون تن از کالاهای اساسی مورد نیاز مصرف کنندگان در آن تخلیه و بارگیری می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس