اخبار

روز شمار رویداد های مهم

روز شمار رویداد های مهم کشوری در حوزه صنعت و معدن و تجارت

شمارش معکوس
باطل شده


مهم ترین رویداد ها

بعد از

ارسال مقاله

شرکت در همایش

پیام سردبیر

همایش ریاضی

استفاده از منابع عظیم کشور می تواند گام بزرگی در مسیر توسعه کشور باشد . ایمیدکو یکی از پایگاه های اطلاع رسانی حوزه صنعت و معدن می باشد . امید است اطلاعات و اخبار منتشر شدن در این پایگاه خبری مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. اخبار و اطلاعات منتشر شده در این پایگاه خبری از منابع خبری و خبرگزاری های مطرح ایران جمع آوری و منتشر می گردد. بخش تحریریه ایمیدکو روزانه به انتشار اخبار تولیدی در این حوزه هم می پردازد. برای ارتباط با سردبیر این پایگاه می توانید با شماره تماس ها ما در ارتباط باشید .

انبوه سازی ساختمانها یا صنعتی سازی

صنعتی سازی الزاما استفاده از روشهای ساخت صنعتی در بخش ساختمان نیست، بلکه شرط لازم صنعتی سازی تفکر صنعت در ساخت و ساز می­باشد. زمانی که در یک کارخانه پروسه تولید کاملا تحت کنترل قرار می­گیرد و برنامه زمان بندی و کنترل کیفیت مشخصی دارد ، اطمینان از خروج محصول بالا می­رود . بنابراین در بخش ساختمان سبز این موارد اجزای اصل صنعتی سازی است و اگر تفکر صنعتی بر روی پروژه حاکم باشد، یا متریال سنتی هم می­توان صنعتی ساخت.

اگر از مدل­های بومی که فهم و فرهنگ و آسایش ساکنین را بتواند فراهم بکند استفاده کنیم و آنها را در قالب نظام مدیریت اصولی قرار داده ، یعنی اگر نظام مدیریت ، برنامه زمان­بندی ، کنترل کیفیت ، بهینه­سازی مصرف مصالح و نیروی کار، تامین تجهیزات و متریال استاندارد را به نحو احسن استفاده کند. این اجزا دست به دست هم می دهند وسرعت و کیفیت کار و ضریب اطمینان سازنده را در تولید انبوه بالا می­برد و خطای انسانی را کاهش می­دهد که خود نوعی و مفهومی از صنعتی­سازی است. از طرفی صنعتی­سازی با انبوه سازی معنی و مفهوم پیدا می­کند و در انبوه سازی وقتی واقعا صنعتی می­شویم که تفکر صنعتی داشته باشیم . مدیریت و تفکر صنعتی شرط کافی است ولی متاسفانه به نظر می­رسد امروزه موضوع بر عکس شده است . اگر بخواهیم وضعیت کشور خود را در این زمینه بررسی کنیم . مهم­ ترین مانع بر سر راه انبوه سازی عدم مدیریت و برنامه­ریزی منسجم می­باشد و در زمینه تولید دانش بومی بر اساس فناوریهای نوین ساختمان اقدام­های صورت گرفته در کشور نسبتا کم رنگ می­باشد و هیچ­گونه تشویقی برای صنعتی سازی ساختمان به غیر از مسکن مهر از سوی وزارت راه و شهرسازی مشاهده نشده است.

 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به ایمیدکو  می باشد