معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو/ معاملات متوقف است/کاهش 20 تا 100 میلیونی قیمت‌ها طی یک هفته

ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو/ معاملات متوقف است/کاهش 20 تا 100 میلیونی قیمت‌ها طی یک هفته

ادامه ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو/ معاملات متوقف است/کاهش ۲۰ تا ۱۰۰ میلیونی قیمت‌ها طی یک هفته

طبق اعلام فعالان بازار، سیر نزولی قیمت‌ها در بازار خودرو کماکان ادامه دارد و احتمالاً این روند تا کاهش اختلاف قیمت بازار و کارخانه به ۱۰ میلیون تومان ادامه خواهد داشت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، بازار خودرو در طول هفته گذشته که با صدور مجوز افزایش 10 تا 23 درصدی قیمت خودورهای ایران خودرو و سایپا روبه‌رو بود، تقریباً با توقف معاملات مواجه است به‌نحوی که هیچ خریداری اقدام به خرید خودرو نکرده و همه منتظر ابلاغ قیمت‌های جدید به بازار هستند.

براساس تصمیم ستاد تنظیم بازار قرار شده معاملات خودرو در بازار آزاد بیش از 10 درصد قیمت کارخانه نباشد و همین امر عاملی شده تا قیمت خودروها در بازار با ریزش قابل‌توجهی روبه‌رو شود.

به‌اعتقاد فعالان بازار کاهش قیمت‌های خودرو به حدی خواهد رسید که همان رقم 10 درصد بیشتر از قیمت کارخانه را پر کند.

مشاهدات بازار نشان می‌دهد قیمت انواع خودرو از هفته گذشته تا امروز 20 تا 100 میلیون تومان ارزان شده البته روند کاهشی قیمت‌ها همچنان ادامه دارد.

به گزارش تسنیم، در بازار امروز قیمت خودرو، پراید با قیمت 66 میلیون تومان، تیبا2 با قیمت 81 میلیون تومان پژو405 با قیمت 110 میلیون تومان و پژوپارس با قیمت 115 میلیون تومان به فروش می‌رسد، البته پژو206 تیپ دو که در طول هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت بسیاری بود امروز 114 میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است. پژو205 تیپ5 نیز 128 میلیون تومان به فروش می‌رسد.

علاوه براین پژو2008 نیز از 560 میلیون تومان به 470 میلیون تومان، مزدا3 از 650 میلیون تومان به 530 میلیون تومان، و سراتو از 550 میلیون تومان به 470 میلیون تومان رسیده است.

به‌اعتقاد فعالان بازار در طول این روزها بازار منتظر ابلاغ قیمتهای جدید است، به‌نحوی که عدم ابلاغ قیمتها عاملی شده تا خرید و فروش خودرو تعطیل شود و کسی سراغ بازار نیاید.

از آن طرف شورای رقابت، ستاد تنظیم بازار و وزارت صنعت نیز در این رابطه تعلل کرده‌اند و سرگردانی مردم بیشتر شده است.

انتهای پیام/+

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس