معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / اعتراض انجمن فولاد به نحوه برگزاری و جمع بندی جلسه کمیته تخصصی فولاد

اعتراض انجمن فولاد به نحوه برگزاری و جمع بندی جلسه کمیته تخصصی فولاد

اعتراض انجمن فولاد به نحوه برگزاری و جمع بندی جلسه کمیته تخصصی فولاد

دبیر انجمن فولاد در نامه ای به معاون امور بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت و دبیر کارگروه تنظیم بازار نسبت به نحوه برگزاری و جمع بندی جلسه کمیته تخصصی فولاد مورخ ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۹ اعتراض کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در نامه سید رسول خلیفه سلطانی دبیر انجمن فولاد آمده است:
در جلسه ای که کارگروه تنظیم بازار به تاریخ 22 اردیبهشت ماه سال جاری برگزار کرد، موضوع ابطال معاملات فولاد در بورس کالا خارج از دستور کارگروه مطرح گردیده و مقرر شد این موضوع و به طور کلی مکانیسم عرضه، تقاضا و قیمت فولاد در جلسه فوق العاده کمیته تخصصی فولاد مطرح و نتیجه به کارگروه تنظیم بازار ارائه شود.
متاسفانه علی رغم مکاتبات قبلی این انجمن و تاکیدات اعضاء کمیته تخصصی مبنی بر برگزاری جلسات صرفا با حضور اعضای مصوب، جلسه مذکور در تاریخ 23 اردیبهشت سال جاری با حضور افراد متعددی خارج از لیست اعضای مصوب کیمته برگزار شده و تصمیماتی در آن اتخاذ گردیده که قرار است به عنوان مصوبات کمیته تخصصی فولاد تلقی و ارائه گردد.
حال آنکه برخلاف رویه ها و مقررات قانونی، از هیچ یک از اعضای اصلی کیمته درخصوص موافقت یا مخالفت با پیشنهاد مطرح شده رای گیری به عمل نیامده است.
در ادامه این نامه آمده است: لذا ضمن اعلام مخالفت این انجمن با تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه و اساسا رویکرد حاکم بر اینگونه جلسات خواهشمند است دستور فرمایید:
1- تصمیمات جلسه یاد شده در کمیته تخصصی فولاد به عنوان بازوی کارشناسی کارگروه تنظیم بازار مطرح گردد.
2- موکدا از حضور سایر افراد خارج از اعضای مصوب کمیته تخصصی فولاد در جلسات این کمیته و سایر جلسات ممانعت بعمل آید.
3- هر گونه پیشنهاد در خصوص تنظیم بازار داخلی و صادراتی فولاد ابتدا در کمیته تخصصی فولاد بررسی کارشناسی قرار گرفته و نتیجه جهت تصویب به کارگروه تنظیم بازار ارائه گردد.
گفتنی است رونوشت این نامه به مدرس خیابانی (سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت)، تابش (مدیر عامل سازمان حمایتتولیدکنندگان و مصرف کنندگان)، غریب پور (رییس هیات عامل ایمیدرو)، کلامی (مدیر دفتر برنامه ریزی تامین، توزیع و تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت)، سلطانی نژاد (مدیر شرکت بورس کالای ایران) و بازرس صنعت، معدن و تجارت ارسال شده است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس