معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / افتتاح طرح‌های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور حتی یک مهندس خارجی/بزودی در فولاد، برزیل و ترکیه را پشت‌سر می‌گذاریم

افتتاح طرح‌های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور حتی یک مهندس خارجی/بزودی در فولاد، برزیل و ترکیه را پشت‌سر می‌گذاریم

افتتاح طرح‌های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور حتی یک مهندس خارجی/بزودی در فولاد، برزیل و ترکیه را پشت‌سر می‌گذاریم

سرپرست وزارت صمت با بیان اینکه افتتاح طرح‌های پیشران صنعتی و معدنی در سخت‌ترین تحریم‌ها پیام روشنی برای دشمنان قسم خورده ایران دارد که مسیر توسعه متوقف نشده است، گفت: طرح‌های پیشران صنعتی و معدنی بدون حضور حتی یک مهندس خارجی به سرانجام رسیده اند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حسین مدرس خیابانی در مراسم آغاز به کار پویش ملی «تولید، تداوم امید» که به منظور افتتاح 200 طرح بزرگ پیشران و ملی در حوزه صنعتی و معدنی به ارزش 170 هزار میلیارد تومان از سوی رییس جمهوری و اعضای هیات دولت برگزار شده بود، گفت: بهره‌برداری از این طرح‌های بزرگ صنعتی و معدنی که دارای پیشرفت بالای 80 درصدی هستند، در راستای اجرای سیاست‌های دولت خدمتگزار مبنی بر تسریع در راه اندازی طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام تا شهریور 1400 صورت می‌گیرد و امروز به فرمان ریاست جمهوری اسلامی ایران 4 طرح بزرگ صنعتی آن آغاز به کار خواهد کرد.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به نمایندگی از جامعه پرتلاش بخش تولید و خانواده بزرگ صنعت، معدن و تجارت کشور، برنامه‌ریزی منسجمی را صورت داده تا در قالب پویش «تولید، تداوم امید» به صورت هفتگی طرح‌ها را به بهره‌برداری برساند و بر این اساس، تا شهریور سال 1400 و پایان کار دولت دوازدهم، اثرات قابل توجهی از ابعاد اقتصادی، اجتماعی و امنیتی از این طرح‌ها نصیب مردم شریف و بزرگوار ایران خواهد شد.

وی تصریح کرد: این 200 طرح صنعتی، سرمایه‌گذاری معادل 170 هزار میلیارد تومان داشته که به موازات آن، صنایع پایین‌دستی و مرتبط آن نیز از رونق برخوردار خواهند شد؛ بر این اساس، مفتخریم 200 طرح‌ بزرگ صنعتی و معدنی کشور را از میان 3800 طرح بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی را افتتاح خواهیم کرد.

به گفته مدرس خیابانی، مجموع تولید فولاد کشور در طول فعالیت دولت‌های یازدهم و دوازدهم به دو برابر افزایش یافته است؛ به این مفهوم که در ابتدای دولت یازدهم، تولید فولاد کشور 14.5 میلیون تن بوده و امروز که خدمت ریاست جمهوری برای افتتاح این طرح ها هستیم، برای تولید سال 99 به میزان 28 میلیون تن فولاد برنامه‌ریزی شده است که با طرح‌های دیگری که به موازات آن در سال 99 مجدد آغاز خواهد شد، ظرفیت تولید 5 میلیون تن دیگر نیز افزایش می‌یابد و بر این اساس، ظرفیت تولید فولاد ایران به 55 میلیون تن خواهد رسید.

وی اظهار داشت: رتبه ایران در حوزه تولید فولاد از رتبه دهم تولید جهانی با دو پله صعود، برزیل و ترکیه را پشت سر گذاشته و به رتبه هشتم جهانی خواهیم رسید.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: همزمان با طرح تولید کنسانتره سنگان که از سوی فولاد مبارکه اجرا شده است، تولید 2.5 میلیون تنی گندله سازی سناباد با سرمایه گذاری فولاد خوزستان و مجموعه صندوق های بازنشستگی بانکها، افتتاح خواهد شد که حجم تولید گندله کشور را به 54 میلیون تن خواهد رسید.

وی اظهار داشت: این طرح‌های معدنی در مجموعه سنگان در شرقی ترین نقطه کشور قرار گرفته و ظرفیت بی‌نظیری را در اختیار کشور قرار خواهد داد؛ به ویژه اینکه این مجموعه در خاف و در یکی از نقاط مرزی واقع شده؛ علاوه بر اینکه امکان تبادلات مرزی و تجارت خارجی را بالاتر خواهد برد، در ابعاد زندگی مردم به لحاظ حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی اثرگذار خواهد بود و به نوعی تضمین کننده امنیت شرق کشور است.

مدرس خیابانی گفت: اجرای این طرحها به دلیل تراکم جمعیتی منطقه، ایجاد کار و اشتغال و نیز فعالیت تولیدی کشور بسیار حائز اهمیت بوده و منجر به افزایش امنیت منطقه نیز خواهد شد؛ بنابراین اجرای این طرح‌های بزرگ در مناطق مرزی کشور یک مصونیت امنیتی در کشور حاصل خواهد کرد.

وی اظهار داشت: همزمان با این دو طرح، یک طرح تولید لوازم خانگی با بومی‌سازی و استفاده از پتانسیل‌های داخلی به بهره برداری خواهند رسید که افزایش ظرفیت 300 هزار دستگاه انواع یخچال را در پی خواهد داشت؛ در استان اصفهان با حضور استاندارد و معاونت امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت افتتاح خواهند شد.

به گفته مدرس خیابانی، این افتتاح طرح‌ها در شرایطی صورت می‌گیرد که در محدودیت‌های بین‌المللی و شدیدترین تحریم‌های جهانی قرار گرفته‌ایم و اتمام این پروژه ها و مراحل تست سرد و گرم آنها صرفا به دست کارشناسان، مهندسان و جوانان توانمند ایرانی و بدون حضور حتی یک مدیر و کارشناس خارجی صورت گرفته است.

وی اظهار داشت: پیام روشن افتتاح این طرح‌ها، از این منظر قابل توجه است که بر خلاف خواسته دشمنان قسم خورده نظام جمهوری اسلامی که با تشدید تحریم ها، اعلام می‌کردند که اداره وضع موجود کشور دچار آسیب شده و با ناتوانی کار اداره کشور صورت می‌گیرد، بوده و نشان می‌دهد که نه تنها در اداره کشور وقفه‌ای ایجاد نشده است؛ بلکه یک لحظه هم کشور، از مسیر توسعه خارج نشده و توسعه نظام جمهوری اسلامی در مسیر پیشرفت در حال انجام است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس