معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / بارگیری روزانه 5000 کامیون کالای اساسی از بنادر/ هیچ مشکلی در بخش حمل کالا با کامیون نداریم

بارگیری روزانه 5000 کامیون کالای اساسی از بنادر/ هیچ مشکلی در بخش حمل کالا با کامیون نداریم

بارگیری روزانه ۵۰۰۰ کامیون کالای اساسی از بنادر/ هیچ مشکلی در بخش حمل کالا با کامیون نداریم

مدیرکل سازمان راهداری با تاکید بر این‌که هیچ محدودیتی به لحاظ انبار و حمل یکسره کالای اساسی در بندر چابهار نداریم،گفت: هم‌اکنون ۸ بندر کشور درگیر واردات کالای اساسی هستند.

– اخبار اقتصادی –

غلامحسین دغاغله در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، اظهار کرد: هم‌اکنون سه فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر چابهار پهلوگیری کرده و در حال تخلیه هستند. از این کشتی‌ها 2 فروند هرکدام حامل 66 و 67 هزار تن گندم و یک فروند فروند کشتی حاکل 70 هزار تن جو هستند.

وی تصریح کرد:‌ تخلیه این کشتی‌ها از 11 اردیبهشت ماه به 2 روش انجام می‌شود؛‌ یک روش حمل مستقیم یا یکسره که ایده‌ال ما هم است برای اولین بار در بندر چابهار طی اسفند 98، ‌فروردین و اردیبهشت امسال در حال انجام است که آن را ادامه خواهیم داد.

وی با یادآوری این‌که پیش از این حمل یکسره بار در بندر امام خمینی (ره) انجام شده بود، افزود:‌ حدود 40 درصد کالای اساسی که به بندر چابهار می‌آید به صورت مستقیم یا یکسره حمل شده است. 60 درصد نیز حمل به انبار بوده است.

وی بیان کرد:‌ روش دوم نیز همانگونه که اشاره شد حمل به انبار است که در بندر چابهار دو نوع انبار در محوطه بندر و تعدادی انبار طریق‌القدس در خارج از بندر داریم که کالا به آنجا حمل می‌شود.

مدیرکل دفتر حمل کالا سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با تاکید بر این‌که آهنگ تخلیه کالای اساسی در بندر چابهار طبیعی است و مشکلی در این زمینه نداریم، اضافه کرد: با توجه به رصد مداوم روزانه در 7 بندر کشور،‌خوشبختانه هیچ مشکلی نداریم.

دغاغله تاکید کرد:‌ هیچ محدودیتی به لحاظ انبار یا حمل یکسره در بندر چابهار نداریم.

وی با یادآوری این‌که از بندر امام خمینی (ره) هم‌اکنون گندم،‌ ذرت،‌ کنجاله سویا در حال حمل است،‌ اظهار کرد:‌ دو فروند کشتی حامل کالای اساسی در بندر امام در حال تخلیه،‌ بارگیری و حمل به مقاصد داخلی است. همچنین در بندر شهید رجایی 2 فروند کشتی گندم (60 هزار و 66 هزار تنی) داریم که از 3 روز پیش تخلیه آنها شروع شده و آهنگ حمل نیز طبیعی است.

وی ادامه داد:‌ در بنادر امام خمینی (ره) و شهید رجایی 3 فروند کشتی‌ حامل برنج داریم که بار آنها تخلیه و در حال انتقال به انبارهاست.

مقام مسئول سازمان بنادر و دریانوردی با یادآوری این‌که در بنادر امیرآباد و انزلی کشتی‌های حامل گندم و ذرت در حال تخلیه و بارگیری هستند،‌ افزود:‌ در بندر امام به طور میانگین روزانه 2000 کامیون (با تناژ 24 تن)،‌ در بندر شهید رجایی روزانه 700 کامیون، در بندر امیرآباد 350 تا 370 کامیون، در بندر انزلی روزانه (150 تا 160 کامیون) و در بندر چابهار نیز روزانه 300 کامیون کالای اساسی بارگیری و به مقاصد داخلی حمل می‌شود.

*استفاده از ظرفیت تمام بنادر برای تامین کالای اساسی

دغاغله با یادآوری این‌که همیشه یک خواسته داشتیم که از همه ظرفیت‌های بنادر کشور استفاده کنیم، اظهار کرد:‌ قبلا هاب غلات کشور بندر امام بود اما از اسفند سال گذشته با تقاضای سازمان بنادر و دریانوردی و تدبیر ستاد تنظیم بازار کشور از ظرفیت تمام بنادر کشور برای تامین کالای اساسی استفاده شد.

وی گفت: هم‌اکنون 8 بندر درگیر واردات کالای اساسی شده‌اند و در بنادر انزلی،‌نوشهر و … کشتی‌های با تناژ پایین پهلوگیری و در بنادری مانند شهید رجایی،‌ رجایی،‌امام و… کشتی‌ها با تناژ 60 هزار تن به بالا پهلوگیری می‌کنند. به خصوص بندر چابهار بر اساس دستور رهبر معظم انقلاب و تکلیف دولت امسال در بحث کالای اساسی نقش پر رنگی داشته است.

وی بیان کرد: بعد از بندر امام در میزان ورود کالای اساسی،‌ بندر چابهار قرار دارد که اتفاق بی نظیری است.

وی همچنین در خصوص کامیون‌داران گفت: مشکلات کامین‌داران مشکلات خودمان است و جلسات مکرری را برای رفع مسائل برگزار می‌کنیم. در شرایط کرونایی هم پیگیر مشکلات و مسائل هستیم. خوشبختانه کامیون داران لبیک گفته‌اند و در شرایط خاص کشور واقعا همراهی کرده‌اند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس