معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / بازار فولاد در مسیر ثبات قرار گرفته است

بازار فولاد در مسیر ثبات قرار گرفته است

بازار فولاد در مسیر ثبات قرار گرفته است

نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد با بیان اینکه بازار فولاد در حال رسیدن به ثبات است، گفت: اگر از مداخله در بازار فولاد خودداری شود بدون شک روند فعلی بازار فولاد به ثبات و تعادل و حمایت از فعالان این بازار منتهی می شود.

– اخبار اقتصادی –

بهادر احرامیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص شرایط فعلی بازار فولاد گفت: به نظر می رسد که بازار فولاد در مسیر رسیدن به تعادل حرکت می کند زیرا بعد از اتفاقاتی که اواخر هفته گذشته رخ داد و شاهد معاملات سنگین در بورس کالا که منجر به افزایش طبیعی قیمت ها ناشی از ابطال معاملات بودیم، پیش بینی می شود که طی 2 تا 3 هفته آینده روند با ثبات تری در بازار فولاد مشاهده شود.

نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: این در حالی است که بر خلاف انتظار و پیش بینی ها از همین امروز، روند کاهشی قیمت ها در بازار واقعی فولاد آغاز شده است لذا در صورتیکه معامله به درستی انجام شود و قیمت ها واقعی شود، شاهد روند کاهشی و به ثبات رسیدن بازار خواهیم بود.

احرامیان تأکید کرد: بنابراین در صورتی که از مداخله در بازار فولاد خودداری شده و اجازه دهیم که بورس کالا کار خود را انجام دهد و تولیدکنندگان و مصرف کنندگان به صورت آزاد در بورس فعالیت کنند و روند عرضه و تقاضا حاکم باشد بازار به ثبات می رسد.

نائب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد تصریح کرد: این در حالی است که با تغییر وزیر صمت و ورود مدرس خیابانی به عنوان سرپرست، فضای مثبت تر و کارشناسی تری در بازار حاکم شده است و این روند به این دلیل است که دولت تصمیم گرفته تا دخالت ها را کاهش دهد زیرا با ابطال معاملات بورس روند بازار مختل می شود زیرا در شرایطی که عرضه 2 برابر تقاضا برای محصولات وجود دارد، احتیاجی به ابطال معاملات نیست.

احرامیان در خصوص اقدام روز گذشته دو فولاد ساز در کاهش داوطلبانه قیمت پایه میلگرد در بورس کالا گفت: این اقدام هیجان بازار را تا حدی کنترل کرد و موجب شد تا حدی از افزایش بی دلیل قیمت جلوگیری کند و این موضوع نیز در ثبات بازار اثر داشته است.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس