معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تمدید کاهش جوجه‌ریزی تا پایان خرداد/نوسان قیمت مرغ نباید بیش از ٧درصد باشد

تمدید کاهش جوجه‌ریزی تا پایان خرداد/نوسان قیمت مرغ نباید بیش از ٧درصد باشد

تمدید کاهش جوجه‌ریزی تا پایان خرداد/نوسان قیمت مرغ نباید بیش از ٧درصد باشد

مدیر کل دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار از تمدید کاهش جوجه ریزی به ۱۰۵ میلیون قطعه تا پایان خردادماه سال جاری خبرداد و گفت: امکان دسترسی به اطلاعات کالاهای اساسی گروه ۱و ۲ ارزی به کمک وزارت اقتصاد فراهم خواهد شد.

– اخبار اقتصادی –

حمید رضا کلامی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص تصمیمات جدید ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: با درخواست تشکل های تولیدی صنعت گوشت مرغ کشور و وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تعدیل مجدد مقادیر جوجه ریزی برای مدت دو ماه (اردیبهشت و خرداد ماه) به 105 میلیون قطعه، مشروط به رعایت قیمت مصوب جوجه یکروزه و مرغ کشتاری موافقت شد.

به گفته وی، تشکل های تولیدی و وزارت جهاد کشاورزی مکلف شدند تا بازار را به گونه‌ای مدیریت کنند که قیمت جوجه یک روزه و گوشت مرغ بیش از 7 درصد نوسان افزایشی و کاهشی به دلیل حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده نداشته باشد.

مدیر کل دفتر برنامه ریزی تأمین، توزیع و تنظیم بازار خاطر نشان کرد: در این جلسه مقرر شد تا امکان دسترسی لازم برای دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار،سازمان حمایت،سازمان تعزیرات حکومتی به سامانه سماسط از سوی معاونت امور تولیدات دامی و تشکل‌های تولیدی انجام شود و سازمان حمایت علاوه بر رصد مستمر مقادیر جوجه‌ریزی و قیمت نهاده جوجه یکروزه و گوشت مرغ، سیاست های پیشنهادی خود را برای استمرار تعادل بازار به کارگروه تنظیم بازار ارائه کند.

کلامی ادامه داد: بر اساس مصوبات هشتاد و هفتمین جلسه کارگروه تنظیم بازار مبنی بر تعدیل مقادیر تولید جوجه یک روزه،که با جمع آوری 20 میلیون قطعه تخم مرغ نطفه دار با مکانیسم مناسب از جمله صادرات و یا عرضه برای مصارف داخلی تخم مرغ های نطفه دار موافقت شده بود، مصوب شد که وزارت جهاد کشاورزی با استفاده از تمام ظرفیت های شرکت پشتیبانی امور دام و تشکل‌های تولیدی ضمن توجه به مقادیر نیاز واقعی اقدام لازم را انجام و مقادیر ضرر و زیان مربوطه را به سازمان برنامه و بودجه کشور جهت پیش‌بینی منابع لازم اعلام کنند.

*امکان دسترسی به اطلاعات کالاهای اساسی با کمک وزارت اقتصاد

این مقام مسئول با بیان اینکه موضوع انجام تهاتر برای خرید تخم‌مرغ در قبال نهاده های دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام نیز تأیید و تصویب شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه دسترسی به هنگام به اطلاعات کالاهای اساسی و ضروری گروه یک و دو ارزی در خصوص میزان موجودی بنادر، میزان صادرات و واردات و ترخیص روزانه این کالاها برای برنامه‌ریزی، تامین مستمر و به هنگام این کالاها و نظارت بر مقاصد جابجایی این کالاها ( انبارها و سردخانه ها) و توزیع و رعایت قیمت مصوب اقدام مهم و مؤثری گرفته شد.

کلامی ادامه داد: قرار است برای دسترسی به این اطلاعات، وزارت اقتصاد در اسرع وقت سازوکار دسترسی وزارت جهاد، سازمان حمایت، دبیر کارگروه تنظیم بازار و سایر دستگاه‌های مسئول به تفکیک صاحب کالا و به صورت روزانه را به صورت آنلاین و برخط و یا در صورت ارسال فیزیکی با تأخیر حداکثریک روزه را فراهم کند.

وی در خصوص نامه 28 اسفند سال 98 سازمان حمایت مبنی بر محاسبه ضرر و زیان ناشی از اجرای طرح تنظیم بازار میوه ایام پایانی سال 97 و نوروز 98 نیز گفت: سازمان برنامه و بودجه مکلف است نسبت به پیش‌بینی منابع و پرداخت زیان اعلامی از سویسازمان حمایت به سازمان مرکزی تعاونی روستا اقدام کند.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس