معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تهدید ترامپ علیه اروپا و چین با هدف لغو عوارض بر خرچنگ‌های آمریکایی

تهدید ترامپ علیه اروپا و چین با هدف لغو عوارض بر خرچنگ‌های آمریکایی

تهدید ترامپ علیه اروپا و چین با هدف لغو عوارض بر خرچنگ‌های آمریکایی

ترامپ تهدید کرد اگر اتحادیه اروپا و چین عوارض بر خرچنگ های آمریکایی را بر ندارد، بر خودروهای این اتحادیه و محصولات چینی عوارض وضع می‌کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در روز جمعه تهدید کرد اگر اتحادیه اروپا عوارض خود بر خرچنگ های آمریکایی را بر ندارد، بر خودروهای این اتحادیه عوارض وضع می‌کند. ترامپ پیتر ناوارو، مشاور تجاری کاخ سفید را «سلطان خرچنگ» نامید و مسئول این مذاکرات قرار داد.

ترامپ همچنین از ناوارو خواست اگر پکن عوارض بر خرچنگ های آمریکا را بر نداشت، محصولات چینی را که باید بر آنها عوارض وضع شود مشخص کند.

وی گفت:« اگر اتحادیه اروپا بلافاصله عوارض وضع شده را لغو نکند، ما هم بر خودروهای آنها عوارض وضع می‌کنیم که برابر خواهد بود».

ترامپ به ماهیگیران آمریکا قول داد که عوارض اتحادیه اروپا بر خرچنگ‌های آمریکا به سرعت برداشته می شود و گفت:«ناوارو در حال حاضر سلطان خرچنگ است».

دفتر نمایندگی تجارت آمریکا و هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا در واشنگتن و حتی سفارت چین هنوز هیچ اظهار نظری در این مورد نکرده اند.

درخواست شرکت های آمریکایی برای معافیت تعرفه ای برخی کالاهای چینیتهدید ترامپ برای وضع عوارض جدید بر کالاهای چینی به بهانه کرونا

رابرت لایتهایزر، مذاکره کننده ارشد تجاری ترامپ، پیشنهاد یک قرارداد کوچک با اتحادیه اروپا را داد که موانع برسرراه خرچنگ های آمریکایی را بر می داشت ولی این پیشنهاد چندان مورد استقبال قرار نگرفت.

مذاکرات بین آمریکا و اتحادیه اروپا علیرغم دیدار های مداوم فیل هوگان، کمیسر تجاری جدید اتحادیه اروپا، نتیجه چندانی نداشته است. به گفته منابع نزدیک به هر دو طرف، انتظار نمی رود در سال جاری میلادی موفقیتی در این زمینه بدست آید.

ترامپ قبلا هم تهدید کرده بود بر واردات خودرو از اروپا عوارض وضع میکند و هدف او به دست آوردن شرایطی بهتر در روابط تجاری بین اروپا و آمریکا بود. ترامپ بارها وضع این عوارض را به تأخیر انداخته است.

انتهای پیام/11

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس