معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / تویوتا تولید در آمریکای شمالی را 29 درصد کاهش می دهد

تویوتا تولید در آمریکای شمالی را 29 درصد کاهش می دهد

تویوتا تولید در آمریکای شمالی را ۲۹ درصد کاهش می دهد

شرکت تویوتا موتور تولید خود در آمریکای شمالی را به خاطر بحران ویروس کرونا حدود ۳۰ درصد تا ماه اکتبر پایین می آورد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، شرکت تویوتا موتور قصد دارد تولید خود در آمریکای شمالی را به خاطر بحران ویروس کرونا حدود 30 درصد تا ماه اکتبر پایین بیاورد و انتظار دارد بازگشت سطح تولید به شرایط معمول مدت زیادی طول بکشد.

تویوتا از ابتدای ماه آوریل تا پایان اکتبر 800 هزار خودرو شامل مدلهای RAV4 و کمری سدان در کارخانه های خود در آمریکا، کانادا و مکزیک تولید می کند.

این رقم 29 درصد کمتر از تولید این خودروساز ژاپنی در همین دوره زمانی در 2019 و 32 درصد پایین تر از پیش بینی تولید آن در ماه ژانویه در همین دوره است.

کاهش تولید تویوتا نشان‌دهنده مشکلات این خودروسازی در سراسر جهان به خاطر همه گیری ویروس کروناست. علاوه بر کاهش تقاضا، مشکلاتی که درمورد خرید و فاصله گذاری اجتماعی در کارخانه های این خودروسازی وجود دارد، احتمالاً به تولید آن ضربه می‌زند.

افزایش فروش خودروهای فولکس واگن در چینبزرگترین کارخانه خودروسازی جهان فعالیت خود را از سر گرفت

تویوتا به تدریج تولید در 7 کارخانه در آمریکای شمالی را از سر می‌گیرد.

تولید این شرکت خودروسازی در اواسط ماه مارس در بسیاری کشورها به خاطر تعطیلی اقتصاد ناشی از همه گیری ویروس کرونا متوقف شد.

آمریکای شمالی مرکز اصلی تولید تویوتا است. آمریکا به تنهایی 14 درصد تولید جهانی این خودروسازی را در 2019 برعهده داشت و سومین قطب کارخانه ای این شرکت پس از ژاپن و چین بود.

انتهای پیام/272

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس