معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / سپرده‌گذاری 2 هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی برای کمک به صادرات

سپرده‌گذاری 2 هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی برای کمک به صادرات

سپرده‌گذاری ۲ هزار میلیارد تومانی صندوق توسعه ملی برای کمک به صادرات

رئیس سازمان توسعه تجارت از سپرده‌گذاری ۲۰ هزارمیلیاردریالی صندوق توسعه برای پرداخت تسهیلات صادراتی خبر داد و گفت: سود این تسهیلات فعلاً ١٤.٥درصد محاسبه می‌شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید زادبوم معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران در حاشیه جلسه کمیته تدوین بسته حمایت از صادرات سال ٩٩ اظهار داشت: با توجه به ابلاغیه معاون اول رئیس جمهوری و رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در خصوص تدوین بسته حمایت از صادرات سال 99 تا اردیبهشت‌ماه سال جاری، نخستین جلسه تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این جلسه نسبت به درج نظرات دستگاه‌های عضو کارگروه توسعه صادرات و همچنین اعضای کارگروه منتخب معاون اول رئیس‌جمهور در پیش‌نویس بسته حمایتی سال 99 اقدام شد و در نهایت پیش‌نویس جهت تصویب به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ارسال خواهد شد.

زادبوم منابع مندرج در پیش‌نویس بسته حمایت از صادرات غیرنفتی را شامل دو بخش منابع صندوق توسعه ملی و بانکی و منابع بودجه مشوق‌های صادراتی ذکر کرد و گفت: براساس گزارش دریافتی از صندوق توسعه ملی، صندوق فوق‌الذکر نسبت به سپرده‌گذاری ریالی مبلغ 20هزار میلیارد ریال در بانک‌های عامل جهت پرداخت تسهیلات صادراتی به صادرکنندگان اقدام کرده که این مبلغ در بانک‌های توسعه صادرات ایران، توسعه تعاون، صادرات، کشاورزی و بانک مشترک ایران و ونزوئلا سپرده‌گذاری شده است و صادرکنندگان می‌توانند براساس شاخص‌های اعلامی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران از این تسهیلات استفاده کنند.

رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران در ادامه نرخ سود تسهیلات صادراتی از محل منابع صندوق توسعه ملی در بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 98 را 14.5 درصد اعلام و تصریح کرد: با توجه به تغییرات نرخ سود تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار در سال 99، تغییراتی در این بخش ایجاد خواهد شد.

وی در پایان، تسهیلات ارزی از محل سپرده‌گذاری صندوق توسعه ملی در بانک‌های عامل را از بخش‌های مهم بسته حمایت از صادرات غیرنفتی سال 99 دانست و گفت: لازم است شرایطی ایجاد شود تا صادرکنندگان جهت دریافت این اعتبارات در قالب اعتبار خریدار و فروشنده تشویق شوند. شایان ذکر است میزان سپرده‌گذاری ارزی صندوق توسعه ملی در بانک‌های عامل یک میلیارد یورو بود.

انتهای پیام/+

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس