معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / فروش لیمو ترش در بازار به 3 برابر قیمت مصوب/ تهدید تعزیرات هم کارساز نشد

فروش لیمو ترش در بازار به 3 برابر قیمت مصوب/ تهدید تعزیرات هم کارساز نشد

فروش لیمو ترش در بازار به ۳ برابر قیمت مصوب/ تهدید تعزیرات هم کارساز نشد

در حالی حداکثر قیمت فروش مصوب لیمو ترش ۱۸ هزار تومان تعیین شده است و فروشندگان به برخورد تعزیراتی تهدید شده اند که این محصول در بازار تا ۶۵ هزار تومان به فروش می‌رسد.

– اخبار اقتصادی –

به کزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در حالی که قیمت مصوب لیمو ترش توسط ستاد تنظیم بازار 18 هزار تومان اعلام شده است و فروشندگان تهدید شده اند در صورتی که از این قیمت های سرپیچی کنند برخورد قانونی می شوند قیمت این محصول در بازار تا سه برابر و حتی بیشتر به فروش می رسد.

قیمت مصوب لیمو ترش اعلام شد+ سند

بر اساس گزارش میدانی خبرنگار تسنیم قیمت این محصول در سطح خرده فروشی به قیمت های 45 هزار تومان، 50 هزار تومان، 54 هزار تومان و 65 هزار تومان به فروش می‌‌رسد درحالی که حداکثر قیمت تعزیراتی این محصول 18 هزار تومان است.

نرخ این محصول در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران 13 هزار و 900 تومان است اما همیشه برای خرید موجود نیست و محدودیت خرید برای آن مشخص شده است.

قیمت لیمو ترش سنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار نیز بر اساس درجه بندی کیفی 10 تا 15 هزار تومان اعلام شده و بار فروشان این میدان نیز تهدید به برخورد تعزیراتی در صورت گران فروشی شده اند.

در حالی که قیمت این محصول در بازار مصرف همچنان گران و بالاتر از نرخ مصوب به فروش می رسد، فروشندگان با انصاف زیادی نیز هستند که در سطح خرده فروشی این محصول را در محدوده قیمت های تعیین شده و منطقی به فروش می رسانند.

بنابراین گزارش عباس قبادی دبیر ستاد تنظیم بازار پیش از این با ارسال نامه ای مشترک آنی و حائز اهمیت به انصاری معاون وزیر و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی، تابش معاون وزیر رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، رؤسای سازمان های صنعت معدن و تجارت استان ها، ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران، دارایی نژاد رئیس اتحادیه بارفروشان با موضوع ابلاغ تصمیمات تنظیم بازار لیمو ترش را مشمول مبارزه با احتکار دانست به موارد زیر اشاره کرد.

تعیین سقف قیمت تعزیراتی برای عرضه لیمو ترش در تمام سطوح زنجیره توزیع عمده 15 هزار تومان و در سطح واحدهای صنفی خرده فروشی و زنجیره‌ای 18 هزار تومان.

هدایت بخشی از کشفیات لیمو به شبکه توزیع سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری با نرخ تحویل درب سردخانه 12 هزار تومان و خرده‌فروشی 13 هزار و 900 تومان و 14500 تومان.

انتهای پیام/

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس