معماری
خانه / اخبار صنعت و تجارت / فعالیت کارخانه ای در چین افزایش یافت

فعالیت کارخانه ای در چین افزایش یافت

فعالیت کارخانه ای در چین افزایش یافت

شاخص مدیران خرید تولید در چین که توسط موسسه کایسین محاسبه شده در ماه مه برابر با ۵۰.۷ بود. رقم بالاتر از ۵۰ نشان دهنده توسعه است و رقم پایین تر از این سطح رکود را نشان می‌دهد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از سی ان بی سی، یک نظرسنجی خصوصی در چین نشان داد فعالیت کارخانه ای در این کشور در ماه مه افزایش یافته است. شاخص مدیران خرید تولید در چین که توسط موسسه کایسین محاسبه شده در ماه مه برابر با 50.7 بود. رقم بالاتر از 50 نشان دهنده توسعه است و رقم پایین تر از این سطح رکود را نشان می‌دهد.

تحلیلگران انتظار دارند که شاخص مدیران خرید در ماه مه برابر با 49.6 باشد، در حالی که در آوریل 49.4 گزارش شده بود.

اطلاعات نشان می‌دهد تولید سریع تر از تقاضا بهبود یافته و نرخ توسعه تولید به بالاترین حد از ژانویه 2011 رسیده است. در این بین تقاضا در ماه مه کاهش یافته است.

موسسات کاسین و آی اچ اس مارکت طی بیانیه مشترکی اعلام کردند:« اطلاعات ماه مه افزایش بیشتری را در تولید نسبت به رکود ماه فوریه نشان می دهد. شرکت ها با توجه به برداشته شدن تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس کرونا، فعالیتهای خود را از سر می‌گیرند».

چین در روز یکشنبه شاخص رسمی مدیران خرید تولید را اعلام کرد که برابر با 50.6 بود. این رقم در ماه آوریل 50.8 گزارش شده بود.

نظرسنجی موسسه های کایسین و مارکت ترکیب بزرگتری از شرکتهای کوچک تا متوسط را در بر می گیرد. ولی تحقیقات شاخص رسمی مدیران خرید بخش بزرگی از کسب و کارهای بزرگ و شرکت‌های دولتی را شامل می شود.

فعالیت کارخانه‌های چین کاهش یافتکاهش تقاضا در داخل و خارج، مشکل صنعت کارخانه ای چین

آنچه مانع رونق اقتصاد چین می‌شود تنها نیاز خارجی نیست، بلکه بازار‌کار ضعیف در داخل هم هزینه کرد مصرف کنندگان را پایین نگه می دارد.

تحقیقات نشان می دهد اشتغال در بخش های تولید و خدمات بهبود متوسطی داشته است. اشتغال در این بخش ها سهم بزرگی از بازار کار چین را تشکیل می دهد.

اقتصاددان ها عقیده دارند شریط بازار کار همچنان ضعیف باقی می‌ماند و مانع بهبود هزینه‌کرد مصرف کنندگان میشود.

انتهای پیام/183

منبع خبر

درباره ی Amirkabir

همچنین ببینید

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد

اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی پروژه اول وزیر صمت اعلام شد معاون وزیر صمت با اعلام اینکه اقتصاد صنعت خودرو باید اصلاح شود، گفت: پروژه اول وزیر صمت اصلاح قیمت گذاری در زنجیره خودروسازی است؛ همچنین مکانیزم زنجیره ارزش در صنعت خودروسازی اصلاح خواهد شد. - اخبار اقتصادی - به گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی صادقی نیارکی امروز در پنجمین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو، اظهار کرد: در سال 99، 8.1 درصد رشد صنعتی در کشور داشتیم. بر اساس آمار مرکز آمار ایران در سه ماه ابتدایی امسال رشد صنعتی 5.5 درصد و بر اساس آمار بانک مرکزی 6.1 درصد بوده است. معاون امور صنایع وزیر صمت افزود: صدور پروانه بهره برداری در شش ماه ابتدایی امسال رشد 2 درصدی و اشتغال ناشی از آن‌ها رشد 20 درصدی داشته است. حدود 77 هزار نفر در بخش صنعت شاغل شدند. وی با بیان اینکه در بخش صادرات و واردات نیز رشد قابل توجهی داشتیم، گفت: طی 6 ماه نخست امسال تولید خودرو 3‌.4 درصد، تولید اتوبوس 10 درصد و تولید کامیون کشنده و کامیونت 66 درصد رشد داشت اما تولید وانت 13 درصد کاهش یافت. نیارکی با اعلام اینکه در پروژه نهضت ساخت داخل در سال 9..

دیدگاهتان را بنویسید

قالب وردپرس